Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Naturalne Afrodyzjaki

0
Naturalne Afrodyzjaki

Catuaba (Erythroxylum catuaba)
Catuaba jaką znamy, to kora z drzewa o tej samej nazwie. Drzewo to posiada niewielkie żółte i pomarańczowe kwiaty, oraz rodzi niejadalne owoce. Drzewa catuaby spotkamy w północnej Brazylii.
Jako pierwsi o właściwościach catuaby przekonali się Indianie Tupi, którzy odkryli jej właściwości lecznicze. Obecnie jest to najbardziej znany z brazylijskich afrodyzjaków, a w Brazylii jest na tyle popularna, że funkcjonuje tam przysłowie:
„Do sześćdziesiątki - dzieci ojca należą do niego, po sześćdziesiątce należą do catuaby”

Zastosowanie:
-w przypadku problemów z potencją;
- przy osłabieniu organizmu (wspomaga żywotność organizmu);
- przy zanikach pamięci;
- w nerwicach, bezsenności (której źródłem jest zbytnia aktywność neuroprzekaźników);
- w nerwobólach;
- przy obniżonej koncentracji;
- jako środek przeciwbólowy i przeciwwirusowych;Według badań przeprowadzanych na myszach pod koniec lat 90, catuaba znajduje zastosowanie w hamowaniu rozwoju wirusa HIV.
W Polsce najpopularniejsze są herbatki wywary z użyciem kory catuaby. Wystarczy 2-3 łyżki stołowe kory zalać 250-500 ml wody. Doprowadzić do wrzenia i gotować na małym ogniu ok. 10 min. Po tym czasie przykrywamy napar i pozostawiamy do naciągnięcia na 15 min.  Napar z catuaby działa około 30 min od spożycia.


Ziele Damiana (Turnera diffusa)
Już Majowie odkryli niezwykłe właściwości damiany i używali naparu z tego ziela jako afrodyzjaku.  Do Europy trafiła dzięki hiszpańskiemu misjonarzowi, który nawracał Indian i uczył się od nich wiedzy o zastosowaniu leczniczym wielu roślin.
Damiana  to roślina, która posiada naprawdę cenne właściwości. Wystarczy wspomnieć, że ziele damiany jest stosowane w wielu produktach np. papierosach o wspólnej nazwie „love joints”. Dostępne są również kapsułki, traktowane jako suplement diety, zawierające wyciąg z tego ziela. Stymulujące działanie Damiany utrzymuje się przez około 1,5 h.
Damiana to nie tylko afrodyzjak, pomaga również z wielu schorzeniach. Poniżej przedstawiamy zastosowanie damiany:
- Wyrównuje pracę układu hormonalnego;
- Wzmacnia popęd płciowy;
- Tonizuje;
- Obniża poziom cukru;
- Polecana w okresie zespołu napięcia przedmiesiączkowego i przekwitania;
- Leczy stany lękowe, depresję, bezsenność;
- Dezynfekuje drogi moczowe, działa moczopędne, żółciopędne, żółciotwórczo i odkażająco.

Damiana najlepiej przyswajalna jest dla człowieka w  postaci herbatek naparów czy też nalewki.
Herbatka (napar) jest niezwykle prosta do przygotowania. Zalewamy 4 łyżeczki damiany 0,5 l wrzącej wody. Parzymy 3-5 minut. Herbatka powinna być pita ciepła 2-3 razy dziennie.


Żeń Szeń (rénshēn, ginseng)
Znany i stosowany w medycynie chińskiej od prawie pięciu tysięcy lat, określany jest również mianem wszechleku. Pomaga leczyć jak i zapobiegać występowaniu wielu schorzeń. Jest to również potwierdzony naukowo naturalny afrodyzjak, który zwiększa libido.
Jak głoszą legendy, początkowo uprawiany był jedynie na terenie Zakazanego Miasta i był jedną z najbardziej strzeżonych tajemnic cesarza Chin.
Żeń -szeń do Europy trafił w średniowieczu, jednak jego popularyzacja nastąpiła dopiero w XVII wieku. W tym okresie był używany powszechnie na dworze Ludwika XIV.
Najskuteczniej na człowieka działa herbatka (wywar) z suchego korzenia, którą możemy dosłodzić miodem, nalewka lub też żucie suchego korzenia.
Żeń-szeń to źródło ponad 200 różnych witamin i minerałów, świetnie więc wpływa zarówno na ciało jak i na umysł.
Zastosowanie:
- nerwice
- bezsenność
- przy osłabieniu koncentracji
- wspomaga libido
- wzmacnia układ naczyniowo-sercowy
- pomaga unormować poziom cukru we krwi
- wspomaga odporność
- wspomaga układ hormonalny
- leczenie ran
Pamiętać należy, że kuracja żeń-szeniem przynosi efekt dopiero po ok. miesiącu od jej rozpoczęcia. Dlatego zaleca się aby u osób młodych, kuracja trwała miesiąc a u starszych około dwa miesiące. Pamiętać należy, aby nie przekraczać zalecanej dawki dziennej, która wynosi 1-3 g żeń-szenia.

Warto wspomnieć, że żeń-szeń nie powinien być stosowany przez wszystkich. Szczególnie osoby z chorobami serca, nadciśnieniem, arytmią oraz kobiety w ciąży przed zastosowaniem żeń-szenia powinni skonsultować się z lekarzem.

UWAGA - wszystkie zioła stosowane regularnie czyli powyżej 2 tygodni należy najpierw skonsultować z lekarzem lub specjalistą zielarzem. Jeśli Państwo potrzebują porady zielarza, prosimy o kontakt w celu przekazania danych kontaktowych.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl