Kategorie blog
Sonda
Prosimy, poradź nam o czym chciałbyś zobaczyć filmy?
Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o ofertach specjalnych?
10 bardziej i mniej znanych zalet picia kawy 0
10 bardziej i mniej znanych zalet picia kawy

Wiele osób boi się sięgać po małą czarną z obawy o jej niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Tymczasem zupełnie niepotrzebnie. Nawet kobiety w ciąży mogą raczyć się niewielką ilością kawy a spotkania z przyjaciółkami przy kawie również nie należą do rzadkości w naszej kulturze. Warto wspomnieć, że dobrej jakości kawa, jeszcze do tego ładnie podana, potrafi poprawić nastrój na cały dzień. Warto więc sięgać po dobrej jakości kawę, która pobudzi zarówno nasz umysł jak i pozostałe zmysły.

1. Zmniejsza ryzyko depresji

Wypicie filiżanki kawy, szczególnie z rana bardzo pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Dźwięk pracującego o poranku ekspresu czy też zapach kawy wywołuje u człowieka pozytywne emocje. Taka kawa o poranku, potrafi zmniejszyć ryzyko wystąpienia depresji aż o 8%. Odpowiada za to obecna w kawie kofeina, która odpowiedzialna jest za uwalnianie do krwi serotoniny i dopaminy, które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie.

2. Kawa chroni przed problemami z sercem

Niegdyś picie kawy było zabronione dla osób z chorobami serca. Tymczasem ostatnie badania dowiodły, że kawa zapobiega odkładaniu się wapnia w tętnicach, odpowiedzialnego za zwapnienia ścianek. Poprawę funkcjonowania układu sercowego widać już przy piciu jednej szklanki kawy dziennie.

3. Wsparcie dla pamięci

Zdarza Ci się coraz częściej czegoś zapomnieć? Może to roztargnienie a może początki czegoś poważniejszego? Dzięki regularnemu spożyciu kawy możesz wspomóc pracę mózgu oraz zapobiec lub zmniejszyć skutki demencji starczej i choroby Alzheimera. Doskonale również wpływa na utrwalanie przyswojonej wiedzy. Kawę poleca się pić studentom szczególnie w czasie sesji. Dowiedziono, że filiżanka kawy po dłuższej sesji naukowej pomaga na dłużej zatrzymać w pamięci przyswojoną wiedzę.

4. Picie kawy przyspiesza trawienie

Dobra wiadomość dla osób walczących z nadmiarowymi kilogramami i lubiącymi kawę. Zawarty w kawie kwas chlorogenowy ogranicza wchłanianie tłuszczu i rozbija jego cząsteczki w trakcie trawienia. Oczywiście w tym czasie musimy do naszej diety włączyć ruch i racjonalnie się odżywiać. Działanie odchudzające posiada jedynie naturalna kawa mielona ( polecamy szczególnie jej zieloną, mniej przetworzoną odmianę). Nie sprawdzi się tutaj kawa rozpuszczalna, która posiada znikomą ilość kofeiny.

5. Zapobiega cukrzycy typu II

Jedna filiżanka małej czarnej zapobiega wystąpieniu cukrzycy typu II o 11%. Badania zostały przeprowadzone na grupie kilkudziesięciotysięcznej. Co ciekawe, lekarze nie są do końca pewni, co powoduje tak dobre wyniki badania. Podejrzenia padają na kawę, która może mieć właściwości przyspieszające trawienie cukrów jak i zwiększenie wrażliwości organizmu na insulinę.

6. Zwiększa wydolność organizmu

Mała czarna wypita przed treningiem pozwala na lepsze efekty osiągnięte podczas wysiłku fizycznego. Po kawie trening jest zatem efektywniejszy, co przekłada się nie tylko na nasze lepsze samopoczucie, ale również na poprawę wyglądu naszej sylwetki. Dzieje się tak dzięki zawartej w kawie kofeinie, która mobilizuje organizm do większego wysiłku.

7. Kawa wspomaga pracę wątroby

Regularne picie kawy, zapobiega marskości oraz stłuszczeniu wątroby. Co ciekawe, im więcej kawy pijemy, tym w większa produkcja enzymów odpowiedzialnych za walkę z powyższymi schorzeniami.

8. Kawa zapobiega występowaniu niektórych nowotworów

Kawa, szczególnie ta nieprzetworzona, to bogate źródło wielu polifenoli przeciwutleniaczy. Są one odpowiedzialne za walkę z wolnymi rodnikami, które przyczyniają się do powstawania nowotworów w tym raka piersi, prostaty, jelita grubego, wątroby czy nowotworów skóry.

9. Poprawia życie seksualne

Ponieważ kawa poprawia krążenie nie tylko w sercu ale całym układzie, wpływa pozytywnie na nasze życie seksualne. Jak wykazały badania, mężczyźni pijący regularnie kawę, cierpieli z powodu problemów z erekcją zdecydowanie rzadziej niż panowie, nie sięgający po małą czarną.

10. Zwiększa szansę na potomstwo

Tak, tak to nie błąd. Plemniki u mężczyzn regularnie pijących kawę, są bardziej żywotne od plemników u panów stroniących od kawy. Zwiększenie żywotności i ruchliwości plemników, sprzyja zapłodnieniu. Jeśli właśnie staracie się o dziecko, może wprowadzicie do codziennych rytuałów wspólną kawę? Kawa to nie tylko 10 wymienionych powyżej zalet. To bogactwo smaków i aromatów. Jednak tylko dobra kawa, zapewni nam właściwe działanie i korzyści płynące z jej spożywania. W naszej ofercie każdy smakosz kawy, znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Komentarze do wpisu (0)

Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl