Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Przechowywanie kawy

0
Przechowywanie kawy

Podobnie jak herbata tak i kawa powinna być odpowiednio przechowywana, aby na długo zachowała wszystkie swoje wartości smakowe jak i zapachowe. Producenci, jako termin przydatności do spożycia kawy, wyznaczają okres 2 lat. Czy to dobra data? Nie do końca. Kawa, zarówno ziarnista jak i mielona, po takim okresie nie jest trująca ale też nie zachwyci nas swoim aromatem czy smakiem. Przypomnijmy, że najlepsza kawa to ta, świeżo wypalana, z krótkim okresem przydatności do spożycia – kawa z segmentu specialty.

Nabywając kawę, powinniśmy nie do końca kierować się datą przydatności do spożycia, co terminem wypalania.

Mielona kawa bardziej niż ta ziarnista, podatna jest na wietrzenie, które skutkuje pogorszeniem jej smaku. Możemy temu zapobiec, mieląc kawę przed każdym zaparzeniem. W praktyce jednak, trudne jest to do osiągnięcia i prędzej czy później, będziemy musieli mieloną kawę, choćby w niewielkiej ilości, przechowywać.

Jeśli używamy kawy z segmentu specialty, najlepiej przechowywać ją po prostu w szafce, w szczelnej torebce wyposażonej w strunę i/lub wentylek, nazywana często torebką na kawę typu Doypack. Wentylek umożliwia ujście dwutlenku węgla, który może jeszcze ulatniać się przez jakiś czas po paleniu ziaren kawy, jednocześnie nie pozwalając powietrzu dostawać się do środka. Taka torebka z zewnątrz jest papierowa, jednak w środku metalizowana i/lub pokryta folią.

Jeśli nasza torebka z kupioną kawą nie posiada struny i/lub wentylka, to powinniśmy ją zamknąć klipsem do torebki a całość umieścić w szklanym pojemniku. W takim wypadku nie przesypujemy kawy z oryginalnego opakowania do słoja.

Jeśli mamy zwykłą kawę ziarnistą, z długim terminem przydatności, to możemy użyć szczelnych i szklanych pojemników z gumową uszczelką lub słoików typu weck z gumową uszczelką, które świetnie chronią kawy przed zwietrzeniem i oddziaływaniem wody, powietrza, obcych aromatów. Taki słój warto umieścić w szafce kuchennej, dzięki temu ograniczymy oddziaływanie światła słonecznego.

Co ważne, kawy nie przechowujemy w lodówce, co czyni sporo osób. Dlaczego? Kawa pochłania aromaty z otoczenia. Kawa pachnąca rybą, mięsem czy serem, to chyba nie najlepsze doznanie dla naszego nosa i kubków smakowych. Również niskie temperatury, mogą szkodzić kawie. Najlepsza temperatura przechowywania kawy to temperatura pokojowa czyli 20 stopni Celsjusza.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl