Kategorie blog
Sonda
Prosimy, poradź nam o czym chciałbyś zobaczyć filmy?
Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o ofertach specjalnych?
Czy herbata z cytryną szkodzi? 0
Czy herbata z cytryną szkodzi?

WPROWADZENIE - HERBATA Z CYTRYNĄ

Wśród różnych opinii o dodatkach do herbaty pojawia się często pewna dwuznaczność, która wprowadza wiele zamieszania w codzienne picie ulubionej herbaty.

Wiele osób nie wyobraża sobie picia herbaty bez dodatku cytryny. Herbata z cytryną dla takich osób jest synonimem prawdziwej i dobrej herbaty. W wielkim zakłopotaniu są właśnie Ci smakosze, gdy w towarzyskich rozmowach nagle okazuje się, że znajomy informuje ich że: picie herbaty z cytryną szkodzi i prowadzi do choroby.

Pogląd o szkodliwości picia herbaty z cytryną bierze się z nieznajomości dokładnego składu herbaty i pomieszania pewnych pojęć. Na różnych stronach internetowych, podaje się informację o dodawaniu cytryny do herbaty w taki sposób jakby picie herbaty z cytryną było równoznaczne z szybką śmiercią. Bez podawania źródła tej informacji taka informacja jest zupełnie bezwartościowa. Na podstawie mojej wieloletniej praktyki i lektury fachowej literatury nic mi nie wiadomo o szkodliwości dodawania cytryny do herbaty. 

JAKĄ PIĆ?

Picie herbaty z cytryną nie szkodzi, nie ma na to dowodów naukowych, a pseudonaukowe wywody w stylu "powstaje cytrynian glinu" są nic nie warte. W skład herbaty wchodzą pierwiastki w śladowych ilościach i nie są w stanie wytworzyć szkodliwego kwasu w reakcji z sokiem z cytryny. Jednak dla zdrowia i smaku naparu herbaty z cytryną należy przestrzegać poniższych zasad:

1. Herbata powinna pochodzi ze sprawdzonego źródła, najlepiej dobrej herbaciarni czy sklepu z herbatami.

2. Sok z cytryny powinien być dodawany do naparu herbaty dopiero po ok. 3-4 minutach od zalania wrzątkiem, czyli do ostudzonego wrzątku, w ten sposób witamina C nie ulega zniszczeniu.

3. Ilość spożywanej herbaty z cytryną nie powinna przekraczać normy tzn. 5-6 kubków dziennie według zasady "co za dużo, to nie zdrowo".

4. Nasz organizm potrafi nam powiedzieć co jest dla nas dobre, dlatego warto kierować się smakiem przygotowanej herbaty.

 

Komentarze do wpisu (0)

Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl