Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Ceramika Kraków

0
Ceramika Kraków

Gdzie zlokalizowany jest nasz sklep z ceramiką?

Zapraszamy Cię do naszego sklepu – pracowni ceramiki, zlokalizowanego na Ruczaju w Krakowie. Sklep mieści się przy ul. Kobierzyńskiej 117A. Łatwo do nas dojechać zarówno od strony ul. Kobierzyńskiej jak i Grota-Roweckiego.

Parę słów o ceramice

W naszym sklepie stacjonarnym w Krakowie, znajdziesz niepowtarzalne, ręczne wyroby ceramiczne, tworzone z pasją od wielu lat przez Małgorzatę Poraszkę-Chodyń. W każdy wyrób z naszej pracowni włożone jest serce, pasja oraz wieloletnia wiedza o ceramice i pracy z gliną.

Każdy wyrób jest unikatowy, tworzony od początku ręcznie, poprzez formowanie w dłoniach lub też użycie specjalnych gipsowych form. Następnie wyrób jest wstępnie wypalany na tzw. biskwit. Potem, w zależności od wizji, jest malowany ręcznie, czyli szkliwiony i wypalany w procesie tzw. wypału ostrego. W taki oto sposób, nasze rękodzieło ceramiczne uzyskuje ostateczną formę.

Tworzenie ceramiki to niezwykle twórczy proces, który niestety na wielu etapach może zakończyć się porażką. Wyroby ceramiczne są kapryśne i uczą człowieka pokory i cierpliwości. Lubią pękać w najmniej oczekiwanym momencie, nierzadko nawet w czasie ostatniego wypału, zaprzepaszczając wiele godzin pracy.

W ofercie sklepu:

- miski i miseczki ceramiczne;

- ceramiczne talerze;

- ręcznie robione patery;

- rzeźby;

- kubki, filiżanki i czarki ceramiczne;

- zestawy do parzenia herbaty (czarki + czajniczek);

- ceramiczne doniczki;

- autorska gra rodzinna SPOIWO;

- zestawy łazienkowe;

- ręcznie robione zestawy do sushi;

- pomysły idealne na niepowtarzalne prezenty ślubne;

- magnesy ceramiczne;

- świeczniki;

- cukiernice;

- pudełka i szkatułki np. na biżuterie;

- autorskie kreatywne zestawy z gliną dla dzieci i rodziców;

- ręcznie robione akcesoria do wyrobu biżuterii – ceramiczne koraliki w różnych rozmiarach;

- upominek ceramiczny z zestawem herbat.

Na miejscu oferujemy możliwość zapakowania naszych wyrobów w ozdobny sposób tak, aby mogły stanowić prezent.

Kilka słów o naszej pracowni ceramiki

Nasza pracownia to również miejsce spotkań kreatywnych ludzi podczas warsztatów ceramicznych. Warsztaty mogą zostać zorganizowane tylko dla Ciebie lub mieć formę grupową.

Tematyka warsztatów ceramiki może być dopasowana do Twoich potrzeb lub zainteresowań. Możemy również odbyć cały cykl spotkań, obejmujących pełny kurs ceramiki I lub II stopnia szczegółowy plan warsztatów.

Na miejscu w pracowni, jest możliwość wypału ceramiki zarówno na biskwit jak i wypału ze szkliwem.

Zapraszamy do odwiedzenia również naszego sklepu internetowego i wyboru jednego z niepowtarzalnych produktów. Z chęcią wykonamy również ceramikę na Twoje zamówienie np. wyposażenie domu lub lokalu w kubki, talerze, czarki i inne przedmioty ceramiczne z duszą.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl