Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Gdzie zrobić legalizację wagi do herbaty, kawy w Krakowie?

0

Jeśli zastanawiasz gdzie zrobić ponowną legalizację Twojej wagi do ważenia herbaty, kawy, ziół lub innych produktów spożywczych przeczytaj koniecznie ten krótki artykuł. Na początku sprawdź na Twojej wadze jakie oznaczenie klasy posiada: (I), (II) czy (III). Ten artykuł dotyczy tylko wag nieautomatycznych klasy (II), (III), (IV).

Ponowne legalizowanie i kalibracja wagi można zrobić w certyfikowanych punktach do tego przeznaczonych lub w Obwodowym Urzędzie Miar w Krakowie przy ulicy Chłopickiego 4, https://krakow.gum.gov.pl/

Dlaczego lepiej załatwić sprawę w Urzędzie? Legalizacja wagi nie trwa długo, dodatkowo to niski koszt. Zazwyczaj legalizacja robiona jest na miejscu. 

Najlepiej udać się w godzinach pracy Urzędu przy Chłopickiego 4 (bardzo blisko Ronda Mogilskiego) w Krakowie z wyczyszczoną wagą. Waga powinna mieć oddzieloną szalkę, aby w trakcie przenoszenia nie zepsuła się. Dobrze wziąć ze sobą dokument, który otrzymaliśmy przy zakupie wagi. Na miejscu można wypełnić wniosek. Legalizacja wagi następuje na miejscu w ciągu 15-20 minut po uiszczeniu opłaty, zazwyczaj 20-40 zł.

Czy potrzebne jest dodatkowe świadectwo legalizacji? Zazwyczaj nie ma potrzeby dodatkowo płacić za świadectwo legalizacji, ponieważ na wadze znajduje się specjalna naklejka tzw. cecha legalizacji umieszczona przez Urząd Miar, która dla ewentualnej kontroli np. Sanepidu jest wystarczającym dowodem legalizacji. Najlepiej zasięgnąć rady u pracownika Urzędu, on najlepiej doradzi nam czy potrzebujemy dodatkowo płacić za świadectwo legalizacji.

W jaki sposób udokumentować legalizację w dokumentach firmy? Wystarczy w książce dokumentów firmy wpisać datę ponownej legalizacji wagi i wpisać datę planowanej kolejnej legalizacji, zazwyczaj ponowna legalizacja następuje co 25 miesięcy.

Jakie wagi klasy (III) można legalizować w Urzędzie przy Chłopickiego 4 w Krakowie?

waga CAS SW1, waga CAS SW2, waga cyfrowa CAS SW-II SR03 itp.

W razie dodatkowych pytań podajemy dane kontaktowe w sprawie legalizacji wagi w Obwodowym Urzędzie Miar.

Godziny otwarcia Obwodowego Urzędu Miar w Krakowie:
poniedziałek - piątek, 7:00-15:00, telefon 12-411 80 93, e-mail kontaktowy: oum.krakow.krakow@gum.gov.pl

Przepisy szczególne dla legalizacji ponownej opisane w rozdziale 5 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW z dnia 13 kwietnia 2017 r. w sprawie prawnej kontroli metrologicznej przyrządów pomiarowych:

§ 34. 1. Wniosek o dokonanie legalizacji ponownej zawierać powinien:
1) imię i nazwisko lub nazwę wnioskodawcy i jego adres oraz numer identyfikacji podatkowej, o ile wnioskodawca taki
numer posiada, albo numer identyfikacyjny PESEL, jeżeli wnioskodawca jest osobą fizyczną;
2) dane identyfikujące zgłaszany do legalizacji przyrząd pomiarowy obejmujące:
a) nazwę,
b) numer albo numery fabryczne, o ile ma to zastosowanie,
c) liczbę przyrządów pomiarowych w partii oraz zakres numerów fabrycznych tych przyrządów, o ile ma to zastosowanie, w przypadku zgłoszenia do legalizacji partii przyrządów pomiarowych,
d) zakres pomiarowy, o ile ma to zastosowanie;
3) datę sporządzenia wniosku i podpis wnioskodawcy.
2. Jeżeli dowodem legalizacji przyrządu pomiarowego jest świadectwo legalizacji, do wniosku o dokonanie legalizacji
ponownej powinno być dołączone świadectwo legalizacji pierwotnej albo jednostkowej lub poprzedniej legalizacji ponownej albo ich kopia.
§ 35. Jeżeli w wyniku przeprowadzonego sprawdzenia przyrządu pomiarowego organ administracji miar albo podmiot
upoważniony stwierdzą, że przyrząd pomiarowy nie spełnia wymagań, cechy legalizacji umieszczone na przyrządzie pomiarowym podczas legalizacji uprzedniej są kasowane za pomocą znaku, którego wzór określa załącznik nr 4 do rozporządzenia.
§ 36. Jeżeli czynności legalizacji ponownej są wykonywane przed zainstalowaniem i po zainstalowaniu przyrządu pomiarowego w miejscu jego użytkowania, cecha identyfikująca urząd podległy organowi administracji miar albo podmiot
upoważniony jest umieszczana na przyrządzie pomiarowym po przeprowadzeniu jego sprawdzenia przed zainstalowaniem tego przyrządu w miejscu jego użytkowania.

Obwodowy Urząd Miar legalizacja wagi

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl