Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Językiem smakosza herbata biała Pai Mu Tan cytrusowa

0
Językiem smakosza herbata biała Pai Mu Tan cytrusowa

Herbata biała, jaką jest Pai Mu Tan cytrusowy, to delikatna piękność. Jest jak miły powiew wiatru w piękny dzień. Nie poraża zmysłów, lecz akcentuje i tak piękną rzeczywistość. Barwa naparu z listków zalanych wodą pomiędzy 60 a 70 st. Celsjusza jest żółtawa, sam napój klarowny i gładki w smaku, lekko słodkawy, dzięki niewielkiemu dodatkowi kandyzowanych cytrusów i rodzynek. Odnajdziemy tu kawałeczki banana, kandyzowanej skórki pomarańczowej i cytrynowej a także hibiskus, którego intensywny czerwony kolor podbija napar z liści Pai Mu Tan rozcieńczoną różowością. Biała herbata nie pozostawia w ustach uczucia szorstkości, jaką dają herbaty fermentowane.

Drugie parzenie trwające również około dwóch minut daje napar o nieco ciemniejszej barwie, to zasługa hibiskusa. Cytrusowość i słodycz poprzedniego parzenia są mniej wyczuwalne. Wyraźniej "przebija się" smak, który nazwałabym: herbacianym, zaskakujące- prawda ;) ? Smak naparu jest jednocześnie głębszy, bardziej jednolity, wyraźniejszy. Uciekła z pierwszym parzeniem wielowątkowość aromatu i smaku, ale herbata nabrała jakby nowej mocy.

Trzecie parzenie

Tym razem pozostawiłam liście w naparze dłużej, na około 5 minut. Same listki Pai Mu Tan cytrusowej nadal pachną pięknie, cytrusowo i słodko. W zapachu herbaty daje się wyczuć mutka banana. Smak trzeciego naparu nabrał wyraźniejszej cytrusowości ze śladem słodyczy banana, jednym słowem, jeśli chcemy odnaleźć w tej herbacie bogactwo jej dodatków, warto pozostawić mieszankę listków i owoców na dłużej działaniu wody. Jednocześnie sam smak wody stał się wyrazistszy, jakby oddzielony od innych, samodzielny. Zgaduję, że wyczerpują się możliwości samych herbacianych, białych listków, powoli wyodrębnia się baza- czyli woda i dodatki, czyli cytrusy.
Muszę przyznać, że była to ciekawa przygoda. Ciekawa jestem, jakie wrażenia macie Wy, pijąc akurat tę herbatę, może parząc ją czwarty i piąty raz?

Jakie właściwości ma biała herbata?

Liście herbaty białej mają nieco inne właściwości dzięki temu, że są najmniej przetworzone. Pai Mu Tan ma jest suszony w naturalny sposób, jego liście falują swobodnie tracąc wodę, z tego powodu łatwo się kruszą, gdyż ich przewożenie, nacisk górnych warstw na dolne sprawia, że uderzają o siebie i łatwo odłamują. Nie zmienia to smaku i właściwości. Biała herbata ma łagodne działanie, dzięki mniejszej zawartości teiny łagodnie reguluje ciśnienie. W białej herbacie znajduje się też więcej antyoksydantów, niż w jej zielonych czy czarnych odpowiednikach.

Jak parzyć herbatę białą?
Białą herbatę parzymy podobnie jak zieloną, wodą temperaturze między 65 a 75 stopni C. Ten warunek musi być spełniony, jeśli nie chcemy sparzyć delikatnych, niefermentowanych listków z pierwszego wiosennego zbioru. Czas parzenia to 2 do 5 minut.

W ofercie naszego sklepu z herbatami w Krakowie, sklepu internetowego z herbatami i hurtowni herbat znajdziesz następujące herbaty białe:

1. herbata kwitnąca Jesienny Kochanek LINK >> i inne herbaty kwitnące LINK >>

2. herbata biała Pai Mu Tan Cytrusowa Bai Mu Dan LINK >>

3. biała herbata Pai Mu Tan czysta LINK >>

4. biała herbata Paimutan Chińska Róża LINK >>

5. herbata biała Pai Mu Tan Letni Ogród LINK >>

6. Pai Mu Tan herbata biała Kokos Wanilia LINK >>

7. Zestaw herbat białych SMACZNA PACZKA LINK >>

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl