Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Praktyczne rady gdy wybierasz czajnik ceramiczny z podgrzewaczem i zaparzaczem

0
Jak wybrać czajnik ceramiczny z podgrzewaczem i zaparzaczem?

Szukasz porady jaki wybrać czajnik ceramiczny z podgrzewaczem na świeczkę? Ten artykuł szczegółowo omawia czym się kierować przy zakupie takiego dzbanka ceramicznego do herbaty.

POJEMNOŚĆ CZAJNIKÓW Z PODGRZEWACZEM

Wśród rodzajów czajników ceramicznych z podgrzewaczem na świeczkę w naszej ofercie znajdziesz aż trzy pojemności:

0,5 litra czyli 500 ml pojemności, 1,2 litra czyli 1200 ml pojemności, 1,5 litra czyli 1500 ml pojemności.

Warto zastanowić się komu kupujemy taki dzbanek ceramiczny z podgrzewaczem na świeczkę, ponieważ pojemność ma spore znaczenie przy decyzji o zakupie. Wiadomo, że czajnik z podgrzewaczem i bambusową rączką o pojemności 0,5 litra kupimy jednej osobie, ale już nie całej rodzinie w prezencie. Powinniśmy wiedzieć czy osoba obdarowana lubi pić dużo herbaty. Kupując czajnik dla 2 do 4 osób, lepszym rozwiązaniem będzie zakup czajnika ceramicznego z podgrzewaczem o pojemności 1,2 litra. Czajnik  ten zazwyczaj jest opisywany jako 1 litrowy, ale dokładna pojemność to 1200 ml zatem około 6 kubków po 200 ml.

Planując zakup dla większej rodziny lub osób pijących jedną herbatę za drugą,  najlepszym rozwiązaniem będzie dzbanek ceramiczny z podgrzewaczem o pojemności 1,5 litra. Wtedy mamy gwarancję, że nie trzeba będzie zaparzać herbaty co pół godziny.

BUDOWA DZBANKÓW CERAMICZNYCH NA PODGRZEWACZU

Nasze czajniki z podgrzewaczem mają ciekawą budowę, składają się z kilku elementów:

- czajnik ceramiczny z  pokrywką i bambusową (nie trzcinową) rączką

- zaparzacz ceramiczny 

- podgrzewacz ceramiczny z podkładką ceramiczną stabilizującą czajnik z herbatą. Podkładka jest ażurowa i szorstka w dotyku, co sprawia że czajnik nie ślizga się po niej.

PRAKTYCZNE RADY PRZY UŻYTKOWANIU CZAJNIKA Z PODGRZEWACZEM

Praktyczna rada: parząc herbatę w czajniku ceramicznym, pamiętaj, żebyś przed odłożeniem go na podgrzewacz sprawdził, czy czajniku jest jeszcze herbata. Nie powinno się podgrzewać pustego dzbanka na podgrzewaczu, bo może dojść do pęknięcia dzbanka.

Kolejna praktyczna rada jeśli przed nalewaniem do kubków nie wyjmujesz zaparzacza ceramicznego z czajnika, pamiętaj aby trzymać ręką pokrywkę ceramiczną. Dodatkowo zwracamy uwagę, że po wyciągnięciu zaparzacza ceramicznego z dzbanka, pokrywka ceramiczna nie jest już tak dokładnie osadzona w otworze czajnika,  należy KONIECZNIE trzymać pokrywkę przy nalewaniu, w innym wypadku może się ześlizgnąć z czajnika i rozbić. Wiemy coś o tym, bo wykonujemy pokrywki ceramiczne na zamówienie, właśnie dla osób, które nie uważały...

Ze wstępnych informacji przejdźmy teraz do kolorów czajników i ich dostępności.

POJEMNOŚĆ ZAPARZACZA CERAMICZNEGO W CZAJNIKU i ZASADA DOZOWANIA HERBATY

Pojemność każdego zaparzacza ceramicznego jest dopasowana do wielkości czajnika ceramicznego. Można stwierdzić, że każdy zaparzacz ceramiczny typu sitko wchodzący w skład czajnika z podgrzewaczem jest dobrze dopasowany i jest dość pojemny. 

Na czajnik ceramiczny niezależnie od pojemności należy stosować ilość suszu herbaty według zasady: 1 pełna łyżeczka herbaciana na osobę plus jeszcze jedna łyżeczka.

Gwiazdka* W przypadku ziół trzeba podwoić ilość, ponieważ zioła zazwyczaj są lekkie a ich objętość większa niż herbaty.

Przyjrzyjmy się tej proporcji również pod kątem wagi liści herbaty. Jedna pełna łyżeczka herbaciana to około 2-3 gram herbaty. Na czajnik 0,5 litrowy powinniśmy użyć minimum 5-6 gram liści herbaty, czyli 2 pełne łyżeczki herbaciane aby napar był wyraźny i smaczny. W przypadku, gdy jest to dobrej jakości herbata można zaparzyć te same liście jeszcze raz. W przypadku, gdy jest to herbata czerwona puerh można zaparzyć nawet 3 razy, bez utraty smaku i koloru naparu. Czas parzenia trzeba dostosować do własnego gustu, pamiętając aby raczej skracać czas parzenia niż wydłużać. Kończymy czas parzenia herbaty w czajniku z podgrzewaczem poprzez przelanie części naparu herbacianego do kubka.

Na czajnik ceramiczny o pojemności 1,2 litra powinniśmy użyć minimum 10-12 gram suszu herbaty, czyli dwie pełne łyżki stołowe. W przypadku ziół trzeba podwoić ilość, patrz wyżej gwiazdka*. Taka ilość suszu zapewni nam około 2-2,5 litra pysznego naparu, gdy jakość suszu jest dobra.

Na czajnik ceramiczny z podgrzewaczem o pojemności 1,5 litra powinniśmy użyć 15-18 gram liści herbaty, czyli 3,5 łyżek stołowych suszu. Oczywiście  w przypadku ziół patrz wyżej gwiazdka*. Taka ilość zapewni około 3 litry naparu herbaty.

No dobrze, ale co z zasadą dozowania "tyle łyżeczek ile osób + jedna łyżeczka dodatkowo"? Można ją stosować, w sumie to dość podobne metody dozowania. Omówmy to na przykładzie:

Mamy czajnik 1,2 litra, są 3 osoby, każda z nich ma kubek o pojemności 250 ml. Na każdą osobę przypadnie 3 gram suszu (zioła patrz wyżej gwiazdka*), czyli łącznie 9 gram i dodajemy jeszcze do zaparzacza 3 gram dodatkowo, łącznie mamy 12 gram suszu herbaty.

TEMPERATURA PARZENIA HERBATY W DZBANKU CERAMICZNYM Z PODGRZEWACZEM

Dość ważnym zagadnieniem praktycznym przy parzeniu herbaty w czajniku jest stosowanie odpowiedniej temperatury wody dla danego gatunku herbaty. Najprościej można to streścić w następujących zasadach:

1. Gdy parzysz herbatę aromatyzowaną w czajniku ceramicznym z podgrzewaczem, wszystkie jej gatunki możesz parzyć wrzątkiem, herbatę zieloną również. 

Zasada ta wynika stąd, że ścianki dzbanka ceramicznego są zimne i pochłoną część ciepła z wody, również zaparzacz ceramiczny musi się ogrzać tą samą porcją wrzątku. Spadek temperatury wody w czajniku, w zależności od temperatury panującej w pomieszczeniu, może wynosić od 10 do 20 stopni Celsjusza! To naprawdę sporo.

2. Jeśli chcesz dobrze zaparzyć herbaty aromatyzowane lub czyste czarne, czerwone puerh, susze owocowe, susze ziołowe pamiętaj abyś przed zalewaniem suszu najpierw wlał trochę wrzącej wody do czajnika ceramicznego, najlepiej rozgrzewając również pusty zaparzacz ceramiczny, dopiero gdy rozgrzejesz wszystkie elementy -  dozuj herbatę do zaparzacza i zalewaj pełnym wrzątkiem. Zobaczysz prawdziwą różnicę!

3. Obowiązkowo, gdy parzysz klasyczne herbaty czarne i czerwone, czyli bez dodatków smakowych MUSISZ rozgrzać dzbanek ceramiczny z podgrzewaczem. Po odpowiednim czasie parzenia w zależności od twojego gustu od 1 minuty do 3-4 minut, powinieneś odsączyć liście od naparu, aby nie gorzkniał.

KOLORY i DOSTĘPNOŚĆ CZAJNIKÓW Z PODGRZEWACZEM NA ŚWIECZKĘ

W naszym sklepie internetowym Smaksztuki.pl staramy się na bieżąco aktualizować stan magazynowy oraz dostępne kolory czajników ceramicznych z podgrzewaczem. W tym celu opracowaliśmy łatwą w obsłudze i wygodną dla naszych klientów paletę dostępnych kolorów dzbanków z podgrzewaczem ceramicznym.

W momencie sprzedaży danego koloru i pojemności czajnika, stan magazynowy aktualizowany jest automatycznie. W rzadkich przypadkach, gdy sprzedaż jest nasilona w okresie listopad-grudzień, czyli w okresie prezentowym może dojść do braku danych kolorów i pojemności. W sytuacji, gdy klient zamówi na przykład czajnik z podgrzewaczem w kolorze piaskowym o pojemności 1 litra i akurat ten czajnik nie jest dostępny zawsze dzwonimy lub/i mailowo kontaktujemy się z naszymi Klientami, aby omówić sprawę braku i ustalić najlepsze rozwiązanie: zamianę na kolor czajnika, który jest dostępny lub zwrot pieniędzy.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl