Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Rooibos pochodzenie i właściwości

0
Rooibos pochodzenie i właściwości

Rooibos mylnie zostaje często zaliczany do herbat i nazywany czerwoną herbatą, jednak w żaden sposób nie jest spokrewniony z krzewem herbacianym. Jest to tak naprawdę czerwonokrzew (aspalat prosty), uprawiany w RPA, a dokładnie w górach Cedar. Osiąga on wysokość 1,5 m, a jego liście przypominają igły sosny. Nazwa czerwonokrzew pochodzi z języka afrikaans, gdzie „rooi” oznacza czerwony a „bos” - krzew.

W świecie, znany jest pod nazwą rooibos tea, redbush tea, red tea czy rooi tee. Co ciekawe, w Europie rooibos znany jest dość krótko, gdyż trafił do nas dopiero w XX w., kiedy to rosyjski badacz Benjamin Ginsberg, zainteresował się właściwościami rooibosa.

Jak powstaje rooibos?

Podobnie jak w przypadku herbaty, latem z krzewu zbierane są dojrzałe liście, które poddaje się fermentacji a następnie suszy się w promieniach słonecznych. Wysuszone listki cięte są na 2 mm susz. To z niego robimy napar.

Jakie zalety posiada rooibos?

Szczegółowo, o zaletach regularnego picia rooibosa, pisaliśmy w artykule „10 powodów, dla których warto pić rooibos”.  W naparze z rooibosa, nie znajdziemy kofeiny czy garbników, dlatego może być spożywany nawet przez dzieci.

Ponieważ roślina ta nie zawiera barwników czy konserwantów, ma bardzo charakterystyczny smak. Niektórzy określają go jako miodowy, innym kojarzy się z ziemią. Jest lekko słodkawa, raczej łagodna i aromatyczna.

Jakie substancje zawiera rooibos?

Wielu badaczy, przypisuje naparowi z rooibosa leczniczą moc. Posiada on dużą ilość przeciwutleniaczy, zwalczających wolne rodniki – przyczynę wielu chorób w tym raka, oraz starzenia się organizmu. Ponad to, rooibos to źródło minerałów takich jak : żelazo, potas, fluor, cynk czy kwercetyna. Znajdziemy tutaj dość sporo kwasów fenolowych, dobroczynnie wpływających na układ trawienny. Napar z rooibosa to źródło flawonoidów, które odpowiadają m.in. za produkcję hormonu szczęścia – serotoniny.

Jak parzyć rooibosa?

Jest to idealny napój na cały dzień. Rano pobudza, w ciągu dnia gasi pragnienie a wieczorem wycisza. Doskonale smakuje zarówno ciepła jak i zimna. Osobom, którym przeszkadza jej charakterystyczny smak, polecamy picie rooibosa z miodem lub w postaci aromatycznych mieszanek [link], [link] Parzenie rooibosa jest bardzo proste. Na szklankę naparu potrzebujemy łyżeczkę suszu . Susz zalewamy wodą w temperaturze ok. 95 stopni. Parzymy ok. 3-4 min. Wysokiej jakości susz, zakupiony w naszym sklepie, umożliwia kilkukrotne parzenie, do czego gorąco zachęcamy. Z uwagi na to, że rooibos jest dość drobny zalecamy parzenie w dość gęstym zaparzaczu lub filtrze, unikniemy pływania drobinek suszu na powierzchni naparu. Do parzenia rooibosa polecamy szczególnie sitko FINUM z naszej oferty.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl