Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Camino znaczy droga, czyli o narodzinach miłości do perfum

0
Camino znaczy droga, czyli jak zaczęła się pasja do perfum Bartłomieja Chodynia

Jean Patou mawiał, że „Tak jak mężczyźni, perfumy nie są nigdy idealne od razu, musisz dać im się uwieść”. To prawda. Moja miłość do perfum rozwijała się wraz z upływem czasu, zauroczyłem się nimi, potem zachwyciłem, ale dopiero od niedawna dostrzegam ich niemal alchemiczną moc i niezwykłą siłę wyrazu. Zdecydowanie dałem się uwieść perfumom. Dlatego tak gorąco zapraszam Cię do królestwa perfum i warsztatów tworzenia perfum.  Przeczytajcie poniższą historię jak to się zaczęło.

Pozwól, że oprowadzę cię po świecie zapachów, których magię co dnia odkrywam na nowo. Moja pasja do perfum zaczęła się już w liceum, kiedy namiętnie szukałem swojej ulubionej wody toaletowej i stworzyłem niezłą kolekcję kosmetyków perfumowanych. Jednak musiało minąć ponad 20 lat, abym wrócił do tej pasji, bym otworzył się na wiedzę, która pozwala mi tworzyć różne kompozycje wód toaletowych, wód perfumowanych oraz ekstraktów perfum, a także wody kolońskie lub kwiatowe – na bazie olejków eterycznych oraz molekuł zapachowych.

Dlaczego potrzebowałem aż tyle czasu? Dlaczego tak późno dałem się uwieść perfumom? Być może dlatego, że musiałem znaleźć swoją drogę. Trafiłem na nią na przełomie kwietnia i maja 2023 roku, gdy wraz z Żoną Małgorzatą przeszedłem szlak Camino de Santiago, obierając wariant Camino Mozarabe, czyli drogę na południu Hiszpanii. Przed rozpoczęciem trasy siedzieliśmy w pewnym klimatycznym lokalu w Maladze i czekaliśmy na występ grupy flamenco.

Kiedy mówię o uczuciach, czuję się silniejszy – ni stąd, ni zowąd powiedziałem do Żony.

Minutę później dotarło do mnie to, co powiedziałem, odkryłem głębokie znaczenie tych słów. Poczułem w swoim sercu, jakby otworzyła się przede mną droga. To był początek mojego Camino de Santiago, mimo że jeszcze nie rozpocząłem wędrówki. Okazało się, że choć jeszcze nie wszedłem na szlak pielgrzymkowy Camino Mozarabe, to już rozpocząłem drogę do swojego wnętrza.

Kolejne 16 dni na Camino de Santiago zmieniły mnie bardzo. Odnalazłem na Camino nowy sposób wyrażania siebie poprzez komponowanie perfum. Głęboka potrzeba doświadczania i wyrażania piękna doprowadziła mnie do miejsca, w którym jestem dziś. To dlatego na wszystkich etykietach perfum z pracowni Smak Sztuki widnieje napis CAMINO. To słowo doskonale oddaje głęboką prawdę, że tworzenie perfum jest procesem twórczym, który opiera się na wewnętrznym szukaniu drogi do celu, którym jest stworzenie ulotnego piękna.

Obecnie tworzę różnorodne kompozycje zapachowe, zapisując je w mojej księdze receptur. Chętnie się dzielę swoimi uwagami, doświadczeniami, wiedzą z osobami, które – podobnie jak ja – chcą stworzyć coś indywidualnego i pięknie pachnącego. Pomagam innym na warsztatach w tworzeniu, komponowaniu swojej unikalnej receptury perfum.

Odwiedź pracownię Smak Sztuki w Krakowie, by stworzyć własną kreację perfum. Gwarantuję ci, że udział w warsztatach robienia perfum w naszej pracowni nie będzie straconym czasem. Przekonaj się, że komponowanie własnej mieszanki zapachowej może być fascynującą przygodą, nawet jeśli nie masz specjalistycznej wiedzy.

Na warsztatach uczestnik odkrywa własną wrażliwość, uruchamia uśpione zmysły, aby z moją pomocą odkryć drogę do własnego ulotnego piękna, czyli pięknej kompozycji perfum. Kliknij w jeden z poniższych linków, by zapisać się na warsztaty i przenieść w imponujący świat zapachów. Program warsztatów jest tak skonstruowany, by jak najlepiej odpowiadał na twoje potrzeby. Z mojego szkolenia nie wyjdziesz z pustymi rękami i zostaniesz twórcą nowej kompozycji perfum.

Pozdrawiam serdecznie!  

Bartłomiej Chodyń

Warsztaty robienia perfum w Smak Sztuki to ciekawie spędzony czas, naprawdę można stworzyć coś unikalnego nie posiadając specjalistycznej wiedzy. Na warsztatach uczestnik uruchamia własną wrażliwość, aby z pomocą Bartłomieja odkryć drogę do własnego ulotnego piękna, czyli pięknej kompozycji perfum.

Warsztaty robienia perfum w Smak Sztuki możesz zakupić pod poniższymi linkami, zwracamy uwagę, że mamy spory wybór warsztatów komponowania perfum w zależności od tego jak skoncentrowane perfumy chcesz wykonać:

1. Warsztaty tworzenia perfum WODA TOALETOWA >>

2. Warsztaty komponowania perfumy WODA PERFUMOWANA >>

3. Warsztaty robienia perfum EKSTRAKT PERFUM >>

4. Warsztaty robienia perfum WODA KWIATOWA lub KOLOŃSKA >>

(poniżej etykieta perfum ręcznie robionych w pracowni Smak Sztuki w Krakowie)

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl