Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Firma Smaksztuki.pl zmienia się w Smaksztuki.pl Spółka z o.o. 0
Firma Smaksztuki.pl zmienia się w Smaksztuki.pl Spółka z o.o.
„Nie jestem tym, co mi się przytrafiło. Jestem tym, czym zdecydowałem się zostać”.  
Carl Gustav Jung
 
Nasza firma Smaksztuki.pl od 11 czerwca 2024 rozpoczęła drogę transformacji w firmę Spółkę z o.o.   Od 2010 roku rozwijamy się, dzięki Waszemu zaufaniu i naszej wytrwałości.  
Dziękujemy wszystkim Klientkom i Klientom za wszystkie wspólne lata, dziękujemy wszystkim warsztatowiczom, których wspominamy serdecznie, dziękujemy z całego serca.
Mamy nadzieję, że ta zmiana wprowadzi naszą firmę na jeszcze wyższy poziom kultury i organizacji.
Z pozdrowieniami
Małgorzata Poraszka-Chodyń
Bartłomiej Chodyń
czytaj całość »
Cząber ogrodowy w perfumach - relacja z badań 0
Cząber ogrodowy w perfumach - relacja z badań

Do naszej palety zapachów w pracowni perfumiarskiej Smak Sztuki dodaliśmy po warsztatach destylacji przywieziony cząber ogrodowy już rozcieńczony przez nas w pracowni do MONOPERFUM.

Cząber ogrodowy to po łacinie "Satureja Hortnesis" o pięknym, głębokim ziołowym aromacie. Bardzo mnie inspiruje jego zapach.

W związku z tym, że nuta zapachowa cząbru jest bardzo dominującą przygotowałem roztwór w palecie do warsztatów tworzenia perfum o stężeniu 1%, aby nie cząber nie zdominował kompozycji perfumeryjnej.

czytaj całość »
Czy sól jest nutą głowy, serca czy bazy - rozważania o naturze zapachów 0
Czy sól jest nutą głowy, serca czy bazy - rozważania o naturze zapachów

Zastanawiając się nad naturą zapachu i komponowania, czyli tworzenia perfum trzeba przyswoić podstawowe pojęcie "nut zapachowych". To dość trudne, bo tego trzeba po prostu doświadczyć. Uważam, że dobrym porównaniem aby zrozumieć te złożone zależności w świecie zapachów jest porównanie zapachów do smaków i podanie przykładu soli. Sól kuchenna jest obecna prawie wszędzie, a jednak w odpowiednich proporcjach, ponieważ służy twórcy jedzenia do różnych celów.

Zacznijmy zatem od pytania - czy zwróciłeś uwagę na to, że w wielu produktach czekoladowych jest sól? Jest nawet podane na etykiecie jaka zawartość soli jest w czekoladzie.

czytaj całość »
Przykładowy mail po warsztatach robienia perfum w pracowni Smak Sztuki 0
Przykładowy mail po warsztatach robienia perfum w pracowni Smak Sztuki

Czym wyróżniają się nasze warsztaty tworzenia perfum? Indywidualnym podejściem zarówno przed, w trakcie oraz po warsztatach. Zapoznaj się z przykładowym mailem wysłanym do uczestniczki warsztatów Pani Marzeny po 7 dniach od wypróbowania stworzonej u nas kompozycji perfum oraz po zaakceptowaniu opracowanej receptury perfum. To naprawdę indywidualne, unikalne perfumy, nikt nie ma takich samych, bo Ty decydujesz jakie zapachy są dla Ciebie najpiękniejsze.

czytaj całość »
Jak pachnie Dreamwood molekuła aromatyczna Firmenich - encyklopedia zapachu 0
Jak pachnie Dreamwood molekuła aromatyczna Firmenich - encyklopedia zapachu

Analizując zapach Dreamwood można powiedzieć, że porównując go do zapachu olejku z naturalnego drzewa sandałowego jest zbliżony, ale bardziej wyrafinowany i aromatyczny. Olejek eteryczny z drzewa sandałowego z Australii, który analizuję od dłuższego czasu w naszej pracowni Smak Sztuki w Krakowie, ma zapach wyciszony i bardziej wytrawny. Z kolei zapach Dreamwood - zgadzam się z Panem Karolem Jaśkowiakiem - "pięknie oddaje charakter drzewa sandałowego" - jednak jest bardziej aromatyczny, głębszy i bardziej w nomenklaturze smaku - umami, jak piąty smak. Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym i pięknym surowcu do tworzenia perfum z naszego artykułu.

czytaj całość »
Nasze dlaczego w SmakSztuki.pl 0
Nasze dlaczego w SmakSztuki.pl

Jesteśmy polską firmą rodzinną i dystrybutorem herbaty, kawy arabiki oraz czekolad belgijskich najwyższej jakości. Działamy w wielu obszarach, już od 2010 roku tworzymy ciekawe rozwiązania dla firm oferując MARKĘ WŁASNĄ, które sprawiają, że sprzedaż herbaty, kawy, czekolady w Twoim sklepie jest po prostu łatwiejsza.

Produkty Smak Sztuki to smaczne i zdrowe herbaty, kawy, czekolady, które poddawane są codziennym testom przez nasz dział degustacji i jakości. Posiadają wszystkie badania i certyfikaty oraz wyróżniają się na tle konkurencji sprawdzonymi kompozycjami smakowymi i zapachowymi, które po prostu są ciekawe i po które wiele osób wraca ponownie.   

Poznaj nasze dlaczego i rozpocznij przygodę z herbatami i kawami bazując na naszych produktach!!!

czytaj całość »
Własne logo i własna etykieta produktowa na torebce herbaty - MARKA WŁASNA to u nas codzienność!!! 0
Torebka z herbatą z własnym logo i własną etykietą produktową - MARKA WŁASNA to u nas możliwe!!!

Marka własna to u nas codzienność. Nasza hurtownia herbat od wielu lat z powodzeniem wprowadza dla odbiorców firmowych produkty z marką własną. W praktyce polega to na tym, że torebka herbaty lub torebka kawy o wybranej gramaturze najczęściej 100 gram zawiera:

1. z przodu etykietę kolorową z logo.   2. z tyłu etykietę produktową czarno-białą ze składem, datą ważności, pochodzeniem, sposobem przygotowania oraz danymi adresowymi dystrybutora (naszej klienta).

czytaj całość »
Etykieta produktowa na torebce z herbatą typu WHITE LABEL 0
Etykieta produktowa na torebce z herbatą typu WHITE LABEL

Czy zastanawiałeś się kiedyś czy chcesz sprzedawać herbaty pod swoim logo czy raczej nie ma to dla Ciebie żadnego znaczenia i po prostu potrzebujesz do swojego sklepu z herbatami czy kawami produktów wysokiej jakości z etykietą producenta. Ten artykuł przybliża na czym polega wykonywanie etykiet produktowych na torebki z herbatami lub kawami wysokojakościowymi w modelu WHITE LABEL, czyli bez informowania klienta końcowego o tym kto jest Twoim dostawcą. Szczegóły w artykule na konkretnych przykładach. Zapraszamy do lektury.

czytaj całość »
Jak długo pachnie mech dębowy absolut do perfum? 1
Jak długo pachnie mech dębowy absolut do perfum?

Zapach mchu dębowego jest bardzo wielowarstwowy, jednak w trakcie analiz oprócz pięknego, leśnego i głębokiego zapachu skóry, orzechów włoskich, drewna i wielu, wielu jeszcze warstw i pięter, najbardziej zaskakuje mnie jego ogromna trwałość. Analizę zapachu mchu dębowego absolutu z Indii rozpocząłem 17.11.2023, dzisiaj nadal analizuję ten zapach i po prostu jestem powalony jego potężną mocą i trwałością, bo dzisiaj jest 27.11.2023, zatem minęło 10 dni. Poznaj więcej tajemnic i zawiłości tego zapachu, a może poznasz go osobiście na warsztatach robienia perfum w naszej pracowni?

czytaj całość »
Ważne informacje warsztaty robienia perfum 0
Ważne informacje po warsztatach robienia perfum

Nasza pracownia Smak Sztuki opracowała zupełnie nowatorskie podejście do perfum i warsztatów robienia perfum. Otóż przed warsztatami zachęcamy uczestników jeszcze 1-2 dni przed planowanym terminem do przygotowania swojej wrażliwości zapachowej. Przeczytaj ten artykuł a dowiesz się co będzie potrzebne. Z kolei po warsztatach tworzenia perfum każdy uczestnik otrzymuje fiolkę swojej kompozycji do testów. Po kilku dniach, gdy zapach w całości wraz z Twoją skórą i po dłuższych analizach na spokojnie - będzie wszystko pasowało do siebie, taki zapach wykonujemy dla Ciebie we wskazanej wielkości butelki: 35 ml, 50 ml, 100 ml oraz wskazanym stężeniu: woda toaletowa, woda perfumowana, ekstrakt perfum lub woda kwiatowa.

Co dalej się dzieje z moim zamówieniem perfum?

czytaj całość »
Jak pachnie labdanum - encyklopedia zapachu 0
Jak pachnie labdanum - encyklopedia zapachu

Labdanum absolut skrót Lb.  Nazwa botaniczna / rodzina: Cistus ladaniferus / Cistaceae

Labdanum to nuta zapachowa bazy w perfumach.  Inne nazwy: Ladanum, jara de pringosa, cistus ladanifer, czystek ladanowy, czystek żywicowy, róża skalna.

Opis zapachu: złożony, balsamiczny, z nutami miodu i ambry, iglaków, kwiatów i drewna, a także słodyczy i cytrusów oraz nutami medycznymi.

Opinia o zapachu Labdanum znaleziona w Internecie:

"Czuję dym, drewno, owoce, czekolada – balsamiczny, głęboki zapach. Nieco słodki ale i dymny, jakby skórzany".

czytaj całość »
Encyklopedia zapachów w pracowni Smak Sztuki 0
Encyklopedia zapachów w pracowni Smak Sztuki

To jest serce naszej pracowni robienia perfum Smak Sztuki. W tym artykule poznasz szczegółowo wszystkie nuty zapachowe, których używamy w tym momencie w naszej pracowni. A nawet z czasem jeszcze więcej... Oczywiście jeśli jakiegoś zapachu brakuje w tym zestawieniu - to nie problem. Możemy go sprowadzić na zamówienie indywidualne, przebadać, opisać.

Wszystkie nuty zapachowe w naszej pracowni na początku badań olfaktorycznych klasyfikujemy do odpowiedniego PIĘTRA ZAPACHOWEGO, kolejno wyróżniamy ze względu na ulotność danego zapachu:

3. PIĘTRO BAZY (P3) - najdłużej trwające zapachy, zbudowane z dużych molekuł aromatycznych, ich trwałość przyjmujemy to minimum 8 godzin.

2. PIĘTRO SERCA (P2) - średnio trwałe nuty zapachowe, zbudowane ze średnich cząstek aromatycznych, ich trwałość to zazwyczaj 2-3 godzin. Zdarzają się wśród nich nuty zapachowe, które są tak zwanymi nutami przejściowymi, czyli można je zaklasyfikować równocześnie do piętra bazy i serca.

1. PIĘTRO GŁOWY (P1) - krótko trwające zapachy, bardzo uwodzicielskie, jednak budują je bardzo małe molekuły aromatyczne, dlatego ulatniają się bardzo szybko ze skóry człowieka, zazwyczaj trwają `10-15 minut do maksymalnie 30 minut.

Komponując zapach na warsztatach robienia perfum, czyli robiąc perfumy w naszej pracowni Smak Sztuki rozpoczynamy pracę nad Twoimi perfumami od nut zapachowych bazy. To początek prawdziwej pracy perfumiarskiej.

czytaj całość »
Gdzie kupić filtry do dripa Hario i jak parzyć kawę w dripie Hario V60? 0
Gdzie kupić filtry do dripa Hario?

W naszym sklepie online Smaksztuki.pl znajdziesz duży wybór filtrów do parzenia kawy metodą drip Hario V60. Mamy w stałej ofercie sprzedaży filtry do dripa Hario w rozmiarze 01, 02, 03. Oczywiście mamy również duży wybór kaw świeżo palonych i palonych w stopniu MEDIUM, dzięki czemu świetnie się nadają do parzenia alternatywną metodą w dripie. Wszystkie filtry papierowe Hario do kawy u nas są oryginalne i w kolorze białym. Jeśli nie wiesz, który rozmiar wybrać najbardziej polecamy rozmiar 02, czyli uniwersalny. Więcej o parzeniu kawy w dripie przeczytasz w szczegółach artykułu.

czytaj całość »
Analiza perfum P. Olgi woda perfumowana numer 53 po warsztatach robienia perfum w Smak Sztuki 0
Analiza perfum woda perfumowana numer 51 P. Olgi po warsztatach robienia perfum w Smak Sztuki

Skomponowane perfumy przez Panią Olgę mogę nazwać jednym słowem "piękne". Na warsztatach robienia perfum w naszej pracowni Smak Sztuki w Krakowie 15.11.2023 Pani Olga została zaproszona przez swojego ukochanego. Pani Olga jest elegancką, energiczną dziewczyną około 25 lat, pełną energii i życia. Jej zainteresowania to - oczywiście perfumy, ale jadąc na nasze warsztaty zupełnie nie wiedziała - aż do samego końca, że to będą warsztaty tworzenia perfumto była wielka niespodzianka! Jej ukochany dobrze zna Pani Olgę, dlatego wiedział, że to będzie strzał w dziesiątkę. Zapach stworzony przez Panią Olgę jest kwiatowo-drzewny, jest pełen spokoju a równocześnie niesamowicie elegancki, po prostu piękny. Jej kompozycja jest dość skomplikowana, bo zawiera aż 8 nut zapachowych, 3 nuty zapachowe w warstwie bazy, 2 nuty zapachowe w piętrze serca, 3 nuty zapachowe w warstwie głowy.

czytaj całość »
Pytanie o warsztaty robienia perfum z dojazdem - szczegółowa odpowiedź Smak Sztuki 0
Pytanie o warsztaty robienia perfum z dojazdem - szczegółowa odpowiedź Smak Sztuki

W związku z licznymi zapytaniami o warsztaty robienia perfum z dojazdem zamieszczamy poniższy artykuł, aby przedstawić szczegóły naszej oferty. 

Warsztaty perfumiarskie w naszej pracowni dzielimy na dwa rodzaje:
1. z robieniem perfum i analizą zapachów
2. z analizą perfum i nut zapachowych bez robienia perfum
Poznaj szczegóły naszej propozycji warsztatów perfumiarskich z dojazdem.
czytaj całość »
Zdjęcia z warsztatów robienia perfum w pracowni Smak Sztuki 0
Zdjęcia z warsztatów robienia perfum w pracowni Smak Sztuki

2 listopada 2023 roku odbyła się u nas sesja zdjęciowa, chcieliśmy stworzyć z uczestnikami na warsztatach robienia perfum piękne kompozycje zapachowe, ale dodatkowo chcieliśmy utrwalić te warsztaty w formie zdjęć. Zobaczcie 41 zdjęć, które obrazują prawdziwe emocje, które w trakcie warsztatów wspólnie przeżywaliśmy robiąc perfumy.    Link do zdjęć na Facebooku tutaj >>

czytaj całość »
Analiza perfum woda perfumowana numer 50 po warsztatach perfum w Smak Sztuki 0
Analiza perfum woda perfumowana dla Piotra po warsztatach perfum w Smak Sztuki

Analizę perfum można przeprowadzać na różne sposoby. Tym razem przedstawię Wam udaną kompozycję Piotra, który zrobił prostą i piękną kompozycję w oparciu o cztery nuty zapachowe na warsztatach robienia perfum w naszej pracowni Smak Sztuki w Krakowie. Poniżej szczegóły. Skład perfum jest ważny pod kątem ewentualnych alergenów zawartych w produkcie.

czytaj całość »
Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl