Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Domowe przepisy na czekoladę do picia

0
Domowe przepisy na czekoladę do picia

Wypijając jeden kubek gęstej, ciepłej czekolady, dostarczamy do organizmu sporą dawkę cynku i selenu, które zwiększają poziom serotoniny i endorfin w mózgu, korzystnie poprawiając nastrój. Dodatkowo magnez w czekoladzie pitnej reguluje działanie komórek nerwowych, a teobromina i kofeina działają pobudzająco. Z kolei zawarty w niej cukier i tłuszcz to idealna, łatwo przyswajalna energia. Już jeden kubek czekolady do picia szybko dodaje "psychicznego kopa" i fizycznie wzmacnia nasz organizm.

Dawkowanie: Zaleca się 1 kubek dziennie na osobę w zależności od upodobań smakowych. Czekolada pitna zawiera cukier.

Czekoladę do picia można przygotowywać na bazie: mleka, wody, śmietanki lub pulp owocowych.

Poniżej przedstawiamy domowe przepisy na czekoladę do picia na bazie mleka. Prosimy jednak pamiętać, że nie ma jednego idealnego przepisu, ponieważ często jest to kwestia naszego indywidualnego smaku. Zachęcamy zatem do eksperymentów i przesyłania do nas Państwa przepisów. Na pewno zamieścimy je u nas.

Dodatkowo jako bonus przedstawiamy PRZEPIS NA FONDUE CZEKOLADOWE w dwóch wariantach: ze śmietanką lub bez śmietanki.


WSKAZÓWKA 1: Stosunek mleka do czekolady decyduje o jej gęstości oraz finalnym smaku.

Średnia proporcja mleka i czekolady to 1:1.

Wskazówka 2: Jeśli nie masz wagi - jedna łyżka stołowa kaletek czekoladowych to 5 g.

Wskazówka 3: Jeśli masz spieniacz elektryczny do mleka - warto go używać do mieszania czekolady z mlekiem.

1. Przepis na CZEKOLADĘ PITNĄ 

Prawdziwa czekolada pitna nie wymaga wiele pracy, ale wymaga najwyższej jakości czekolady, aby jej smak został na długo w pamięci, a dodatkowo czekolada odżywi nasz organizm.

Wariant 1. Czekolada pitna na szybko

Do przygotowania czekolady potrzebujemy: 120 ml mleka 3%, 50 gram czekolady belgijskiej w kaletkach np. mlecznej. Wsypujemy kaletki czekoladowe do kubka ceramicznego. Po zagotowaniu w rondelku mleka, wlewamy je do kubka z czekoladą. Mieszamy energicznie i GOTOWE!!! Prawda, że proste!?

Wariant 2. Czekolada pitna ze spienionego mleka w shakerze ręcznym

Do przygotowania czekolady potrzebujemy: 120 ml mleka 3%, 50 gram czekolady belgijskiej w kaletkach np. mlecznej. Wsypujemy kaletki czekoladowe do kubka ceramicznego. Po zagotowaniu w rondelku mleka, wlewamy je do shakera i energicznie potrząsamy w celu utworzenia mlecznej pianki. Wlewamy wymieszane mleko do kubka z czekoladą. Mieszamy energicznie i GOTOWE!!!

Wariant 3. Czekolada pitna ze spienionego mleka przy pomocy spieniacza elektrycznego

Do przygotowania czekolady potrzebujemy: 120 ml mleka 3%, 50 gram czekolady belgijskiej w kaletkach np. mlecznej. Wsypujemy kaletki czekoladowe do kubka ceramicznego. Po zagotowaniu w rondelku mleka, wlewamy je do wąskiego naczynia i używając spieniacza elektrycznego robimy mleczną piankę. Wlewamy spienione mleko do kubka z czekoladą. Mieszamy energicznie i GOTOWE!!!

Wariant 4. Czekolada pitna ze spienionego mleka przy pomocy dyszy do spieniania mleka w ekspresie do kawy

Do przygotowania czekolady potrzebujemy: 120 ml mleka 3%, 50 gram czekolady belgijskiej w kaletkach np. mlecznej. Wsypujemy kaletki czekoladowe do kubka ceramicznego. Nalej zimne mleko do kubka o cienkich ściankach np. metalowy kubek z uchem lub szklanka z uchem. Używając dyszy do spieniania mleka w ekspresie do kawy podgrzewamy i równocześnie spieniamy mleko. Po otrzymaniu aksamitnej mlecznej pianki wlewamy spienione mleko do kubka z czekoladą. Mieszamy energicznie i GOTOWE!!!

Jaka czekolada do picia - płynna czy gęsta?

Jeśli lubisz efekt - czekoladę o dużej płynności - dodaj więcej mleka. Jeśli nie możesz mleka, zastąp mleko wodą.

Składniki: 100 ml mleka (3,2% tłuszczu UHT) lub wody, 60 g czekolady deserowej 55% lub gorzkiej Strong 70% lub mlecznej 33%. 

Jeśli lubisz efekt - czekoladę do picia o średniej płynności - dodaj mniej mleka.

Składniki: 60 ml mleka (3,2% tłuszczu UHT) lub wody, 60 g czekolady deserowej 55% lub gorzkiej Strong 70% lub mlecznej 33%

Jeśli lubisz efekt - czekoladę pitną bardzo gęstą - dodaj mniej mleka niż czekolady.

Składniki: 40 ml mleka (3,2% tłuszczu UHT), 60 g czekolady deserowej 55% lub gorzkiej Strong 70% lub mlecznej 33%.

2. Przepis na CZEKOLADĘ BIAŁĄ ze śmietaną

Składniki:
20 ml śmietanki (34% tłuszczu UHT)
60 ml mleka (3,2% tłuszczu UHT)
20 g czekolady białej

Przygotowanie: Śmietankę i mleko wymieszać, potem zagotować. Dodawać czekoladę białą i dobrze wymieszać. Gotowy napój jest przydatny do spożycia przez 24 godziny.

Proponowane dodatki do czekolady: wanilia, bita śmietana, kawa (pokruszone prażone ziarna).

3. Przepis na FOUNDEE CZEKOLADOWE ze śmietanką

Składniki: 125 ml mleka, 375 g śmietanki 30%, 250 g czekolady gorzkiej Strong.

Przygotowanie: zagotować mleko ze śmietanką w rondelku do foundee na małym ogniu, zestawić, dodać czekoladę, rozmieszać.

Zanurzać owoce w ciepłej czekoladzie: banany, truskawki, pomarańcze itp. przy pomocy widelczyków do foundee.

Smacznego!

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl