Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Etapy przygotowania serii przedmiotów ceramicznych NA ZAMÓWIENIE

0
Etapy przygotowania serii przedmiotów ceramicznych NA ZAMÓWIENIE

Z ilu faz składa się przygotowanie serii przedmiotów ceramicznych?

Przygotowanie ceramiki NA ZAMÓWIENIE przy większej złożoności zlecenia składa się z dwóch faz:

1. Przygotowania prototypu ceramicznego 

2. Przygotowania serii przedmiotów ceramicznych NA ZAMÓWIENIE.

Na czym polega faza prototypu ceramicznego?

Wykonanie prototypu ceramicznego ze względu na trudne do przewidzenia wyniki procesów nanoszenia barw jest wstępnym i koniecznym etapem wykonania serii przedmiotów ceramicznych. W fazie przygotowania prototypu ceramicznego w naszej pracowni ceramicznej w Krakowie stosujemy kilka technik kształtowania lub/i nakładania szkliw barwnych w zależności od potrzeb. Celem takiego działania jest dobranie najlepszych wyników prac, czyli otrzymanie w kolejnej fazie powtarzalnej technologii wykonania i w efekcie końcowym najładniejszego przedmiotu ceramicznego.

Dlaczego przedmioty ceramiczne mogą się różnić?

Należy zaznaczyć, że ze względu na ręczne wykonywanie, czyli kształtowanie i barwienie, przedmioty ceramiczne powstające w naszej pracowni ceramicznej mogą się różnić, nawet w jednej serii. To zwyczajne zjawisko, wynikające właśnie z ręcznego obrabiania produktu. Rękodzieło ceramiczne posiada tę unikalną cechę, że nawet dwa te same przedmioty o tych samych kształtach i kolorach, różnią się nieznacznie.

Ile trwa przygotowanie prototypu ceramicznego NA ZAMÓWIENIE?
Czas wykonania prototypu ceramicznego trwa zazwyczaj 5-7 dni. Może wydłużyć się w zależności od indywidualnych warunków przygotowania prototypu np. schnięcie formy gipsowej. Po wypaleniu prototypu w naszym piecu ceramicznym w Krakowie - prześlemy zdjęcia do Państwa lub/i wyślemy kurierem wykonany przedmiot do Państwa. Można również odebrać prototyp w naszej pracowni ceramicznej w Krakowie na Ruczaju.

Jak wygląda płatność za przygotowanie prototypu i potem serii przedmiotów ceramicznych?

Najpierw płacą Państwo za przygotowanie prototypu ceramicznego na podstawie faktury proforma. Potem w momencie akceptacji prototypu, płacą Państwa za przygotowanie serii przedmiotów ceramicznych w naszej pracowni ceramicznej w Krakowie. W bardzo rzadkich przypadkach może się zdarzyć, że zakończymy pracę na fazie prototypu - oczywiście po wspólnych ustaleniach.

Ile trwa przygotowanie serii przedmiotów ceramicznych NA ZAMÓWIENIE?
Po akceptacji przez Państwa prototypu ceramicznego kolejny etap to przygotowanie serii przedmiotów na zamówienie. Czas wykonania serii trwa zazwyczaj 5-7 dni. Może wydłużyć się w zależności od np. schnięcie form gipsowej., ilości wypałów ceramiki w piecu ceramicznym, ilości zamówienia. Na bieżącą są Państwo informowani o wszelkich terminach. Po wypaleniu serii przedmiotów ceramicznych w naszym piecu ceramicznym w Krakowie - prześlemy przedmioty ceramiczne do Państwa na wskazany przy rejestracji adres dostawy. Można również je odebrać w naszej pracowni ceramicznej w Krakowie na Ruczaju.

Jak złożyć zamówienie indywidualne na przygotowanie serii przedmiotów ceramicznych?

1. Poprosimy o rejestrację na naszej stronie sklepu http://www.smaksztuki.pl/pl/reg z opcją "Akceptuję regulamin sprzedaży detalicznej lub hurtowej". W trakcie rejestracji firm prosimy o podanie numeru NIP, adresu rejestrowego firmy.
2. Po otrzymaniu od Państwa maila z zamówieniem i wskazaniem adresu dostawy, przesłana zostanie faktura proforma, na podstawie której prosić będziemy o wpłatę wartości zamówienia na wskazane na fakturze konto bankowe w celu rozpoczęcia jego realizacji oraz zarezerwowania towaru w naszym magazynie.

Ceramika na zamówienie Kraków

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl