Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

INSTRUKCJA DLA UŻYTKOWNIKA ZESTAWÓW Z GLINĄ TYPU S

0

Zestaw kreatywny z gliną,  typu S zawiera:1 kg gliny, 3 woreczki po 50 g z granulatem szklanym, materiałową podkładka do pracy z gliną, foremkę do wycinania wzorów z gliny, instrukcja dla użytkownika.

Przygotuj przybory do pracy z gliną: wałek do ciasta, nożyk do odkrawania fragmentów gliny, miseczka z wodą do ewentualnego nawilżania zbyt szybko wysychających prac i inne narzędzia według potrzeby i fantazji użytkownika.

Glina zapakowana jest w folię, która zapobiega wysuszeniu. Glinę należy chronić przed wyschnięciem, wysuszone kawałki można umieścić w plastikowym pudełku i doprowadzić do stanu plastyczności przy pomocy niewielkiej ilości wody. Do momentu wypalenia każdy przedmiot z gliny można wykorzystać ponownie, doprowadzając go do stanu plastyczności, namaczając ją w wodzie lub lekko podeschniętą glinę obkładając mokrymi ręcznikami papierowymi.

Podkładka ma dwojakie zastosowanie. Stanowi zabezpieczenie stołu przed zabrudzeniem i co nie mniej istotne, zapobiega przyklejaniu się mokrej masy do gładkich powierzchni, co przy próbie odklejenia zazwyczaj kończy się uszkodzeniem pracy. Podkładka jest wykonana z trwałego materiału, łatwo daje się czyścić. Najlepiej myć ją, pocierając złożoną na pół pod strumieniem wody. Podkładkę należy używać po wysuszeniu, ponieważ do mokrej glina przykleja się.

Kolorowy granulat szklany ma zaokrąglone krawędzie, bezpieczne w użytkowaniu. Można go nasypywać i układać w formie również przy pomocy rąk. Dzieci powinny przy tej czynności być pod opieką dorosłych, ze względu na niebezpieczeństwo połknięcia. 

Foremka załączona do zestawu służy jako inspiracja do samodzielnego wykonania ozdób, elementów większej całości. Używamy jej podobnie jak przy wykrawaniu ciasteczek. Z rozwałkowanego kawałka gliny wycinamy kształty foremką. Aby móc je później wypełnić szkłem, należy na brzegach wyciętej z gliny formy dokleić wałeczek z gliny , porządnie dociskając.

Ważne: Prace należy po wysuszeniu wypalić w piecu ceramicznym. Przedmioty niewypalone są kruche i po pewnym czasie ulegają żółknięciu. 

Dzieci powinny wykonywać czynności związane z wycinaniem kształtów foremką, czy wypełnianiu gotowych prac granulatem szklanym pod opieką rodziców. 

Prowadzimy indywidualne i grupowe warsztaty ceramiczne dla dzieci i dorosłych i usługi wypalania ceramiki w profesjonalnym piecu ceramicznym.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl