Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Instrukcja dla użytkownika zestawów z gliną typu A

0
Instrukcja dla użytkownika zestawów z gliną typu A

Zestaw kreatywny typu A zawiera: 1 kg gliny (kolory do wyboru : kremowy, ceglasty, brązowy), 3 woreczki po 10 g z angobami, 3 kubeczki plastikowe do rozprowadzenia proszku angoby z wodą, podkładkę do pracy, foremkę do wycinania wzorów z gliny, instrukcję dla użytkownika.

Możesz go zakupić u nas tutaj w cenie 29,99 zł. KUP TERAZ >>

Przygotuj przybory do pracy z gliną: wałek do ciasta, nożyk do odkrawania fragmentów gliny, pędzelki, miseczka z wodą do ewentualnego nawilżania zbyt szybko wysychających prac i inne według potrzeby i fantazji użytkownika.

Glina zapakowana jest w folię, która zapobiega wysuszeniu. Glinę należy chronić przed wyschnięciem, wysuszone kawałki można umieścić w plastikowym pudełku i doprowadzić do stanu plastyczności przy pomocy niewielkiej ilości wody. Do momentu wypalenia każdy przedmiot z gliny można wykorzystać ponownie, doprowadzając go do stanu plastyczności przy pomocy namoczenia w wodzie.

Podkładka ma dwojakie zastosowanie. Stanowi zabezpieczenie stołu przed zabrudzeniem i co nie mniej istotne, zapobiega przyklejaniu się mokrej masy do gładkich powierzchni, co przy próbie odklejenia zazwyczaj kończy się uszkodzeniem pracy. Podkładka jest wykonana z trwałego materiału, łatwo daje się czyścić. Najlepiej myć ją, pocierając złożoną na pół pod strumieniem wody.

Niewielką ilość angoby nasypujemy przed użyciem  do dołączonych kubeczków i rozprowadzamy niewielką ilością wody do uzyskania konsystencji umożliwiającej swobodne zamaczanie w niej pędzla. Glinę można malować kiedy jest mokra, ale również po wyschnięciu. Angob używamy przed pierwszym wypałem. Materiał zaschnięty w kubeczku można wielokrotnie rozpuszczać wodą bez zmiany właściwości użytkowych.

Foremka załączona do zestawu służy jako inspiracja do samodzielnego wykonania ozdób, elementów większej całości. Używamy jej podobnie jak przy wykrawaniu ciasteczek. Z rozwałkowanego kawałka gliny wycinamy kształty foremką. 

Dzieci powinny wykonywać czynności związane z malowaniem czy wycinaniem kształtów pod opieką rodziców. 

Ważne: Prace należy po wysuszeniu wypalić w piecu ceramicznym. Przedmioty niewypalone są kruche i po pewnym czasie ulegają żółknięciu. 

Prowadzimy indywidualne i grupowe warsztaty ceramiczne dla dzieci i dorosłych i usługi wypalania ceramiki w profesjonalnym piecu ceramicznym.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl