Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Jak powstaje u nas pokrywka ceramiczna do czajnika na herbatę?

0
Jak powstaje u nas pokrywka ceramiczna do czajnika na herbatę?

Szukasz pokrywki ceramicznej do czajnika na herbatę? Świetnie, bo nasza pracownia ceramiczna w Krakowie przy Kobierzyńskiej 117A specjalizuje się w wykonywaniu takich pokrywek ceramicznych NA ZAMÓWIENIE. Wykonujemy jeden typ pokrywki jak na załączonym zdjęciu. W tym artykule dowiesz się jak powstają nasze pokrywki ceramiczne i skąd powstał pomysł na ich robienie.

Jak powstaje pokrywka ceramiczna do czajnika?

Na początku, aby zrobić pokrywkę ceramiczną do czajnika trzeba przygotować prototyp takiej pokrywki. Potem wypala się go w piecu ceramicznym. Kolejnym etapem jest zrobienie formy gipsowej, czyli tak zwanego odlewu gipsowego. Po wysuszeniu odlewu dokonuje się ewentualnych korekt formy gipsowej. Forma gipsowa na pokrywkę ceramiczną może mieć różnorodną budowę. W naszej pracowni ceramicznej w Krakowie stosujemy formę dwu-częściową do wylepiania ręcznego pokrywki ceramicznej.

Jak długo trwa przygotowanie pokrywki ceramicznej do czajnika na herbatę?

Zazwyczaj czas potrzebny na przygotowanie pokrywki to kilka dni. Po jej wyciągnięciu z formy gipsowej surowa pokrywka ceramiczna na herbatę schnie 1-2 dni. Potem czekamy na wypełnienie pieca ceramicznego, bo wiadomo że nie wypalamy tylko i wyłącznie pokrywek ceramicznych, ale również inne przedmioty ceramiczne. Gdy cały piec ceramiczny wypełni się, zazwyczaj to 5-7 dni, wypalamy 8 godzin pokrywkę w temperaturze ok. 1100 stopni Celsjusza. W ten sposób pokrywka jest przygotowana do szkliwienia, czyli naniesienia koloru emalii ceramicznej. Teraz pokrywkę ceramiczną czeka jeszcze kolejny wypał ceramiczny. Po tym wypale pokrywka na herbatę będzie gotowa do zapakowania i wysłania do Ciebie pod wskazany adres.

Skąd pomysł na robienie pokrywek ceramicznych do czajnika?

Kupujemy sobie piękny czajnik na herbatę. Zaparzamy ulubiony napój, nalewamy i nagle spada przykrywka ceramiczna do czajnika. Całe szczęście taka sytuacja ma rzadko miejsce. Niemniej jednak, mając już kilkuletnie doświadczenie w sprzedaży ceramicznych czajników z zaparzaczem i podgrzewaczem, zauważyliśmy, że pewna liczba ich użytkowników, po jakimś czasie poszukuje pokrywki ceramicznej do czajnika.

W związku z tym, nie mogąc zdobyć u producenta brakujących części, zaczęliśmy sami je wytwarzać. Powstała forma i w razie rozbicia się przykrywki, wystarczy zadzwonić, napisać maila albo zamówić ją bezpośrednio na stronie sklepu smaksztuki.pl, wybrać kolor z próbnika i czekać.

Czy istnieje możliwość zrobienia pokrywki ceramicznej pod wymiary czajnika?

Osoby, które mają czajniki ceramiczne z pokrywkami o innym kształcie niż wykonywana w naszej pracowni ceramicznej, innej średnicy, innych parametrach, a chcące koniecznie użytkować swój ulubiony czajnik, mają trudniejsze zadanie do wykonania. Prosimy o dostarczenie do naszej pracowni ceramicznej przy ul. Kobierzyńskie 117 w Krakowie czajnika, do którego pokrywka została rozbita. Pozwoli to ocenić w jakim czasie i za jaką cenę uda się odtworzyć przykrywkę, która będzie pasować do Państwa czajnika.
Mamy też restauracje, bary sushi, czy innych miejsca, w których oprócz dobrego jedzenia, właściciele oferują też dobrą liściastą herbatę, serwowaną zazwyczaj w czajniczkach. Naczynia te, z powodu częstego przenoszenia, pośpiechu czy nieuwagi, łatwo tracą ruchome elementy. Warto wtedy pomyśleć o zamówieniu u nas formy, w celu ułatwienia i przyspieszenia dorabiania na bieżąco pokrywek, które prędzej czy później stłuką się.
Prosimy o kontakt z wyprzedzeniem, aby uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z presją czasu.

Jakie kolory pokrywek ceramicznych można zamówić w Waszej pracowni ceramicznej?

Możesz wskazać swój kolor pokrywki według próbnika kolorów zaprezentowanych na naszej stronie, zobacz TUTAJ >> Mamy sporo kolorów do wyboru. Szczególnie polecamy do wnętrza pokrywek szkliwa atestowane do kontaktu z żywnością, do wyboru: biały, przeźroczysty (wtedy wnętrze jest beżowe od koloru gliny), zieleń jasna, oraz z próbnika kolor zielony Z4, niebieski N1, niebieski N6, różowy R1, różowy B2.

Jakie pokrywki ceramiczne do herbaty można znaleźć w Waszym sklepie online?

Pokrywka ceramiczna do czajnika BEŻOWA, kolory do wyboru NA ZAMÓWIENIE >>

Pokrywka ceramiczna do czajnika BIAŁA, kolory do wyboru NA ZAMÓWIENIE >>

Przykrywka ceramiczna do czajnika CZARNA, kolory do wyboru NA ZAMÓWIENIE >>

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl