Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Jak robimy nasze przykrywki do dzbanków na zamówienie w naszej pracowni?

0
Jak robimy nasze przykrywki do dzbanków na zamówienie w naszej pracowni?

Szukasz pokrywki ceramicznej do czajnika na herbatę? Świetnie, bo nasza pracownia ceramiczna w Krakowie przy Kobierzyńskiej 117A specjalizuje się w wykonywaniu takich przykrywek ceramicznych do czajnika NA ZAMÓWIENIE. Wykonujemy jeden typ pokrywki jak na załączonym zdjęciu. W tym artykule dowiesz się jak powstają nasze pokrywki ceramiczne i skąd powstał pomysł na ich robienie. Przykrywka ceramiczna to ważny element czajnika, jeśli się stłucze czajnik nie będzie spełniał swojej roli jak dawniej. Proponujemy wykonywanie pokrywek ceramicznych w naszej pracowni.

Jak powstaje pokrywka ceramiczna do czajnika?

Na początku, aby zrobić pokrywkę ceramiczną do czajnika trzeba przygotować prototyp takiej pokrywki. Potem wypala się go w piecu ceramicznym. Kolejnym etapem jest zrobienie formy gipsowej, czyli tak zwanego odlewu gipsowego. Po wysuszeniu odlewu dokonuje się ewentualnych korekt formy gipsowej. Forma gipsowa na pokrywkę ceramiczną może mieć różnorodną budowę. W naszej pracowni ceramicznej w Krakowie stosujemy formę dwu-częściową do wylepiania ręcznego pokrywki ceramicznej.

Jak długo trwa przygotowanie przykrywki ceramicznej do dzbanka na herbatę?

Zazwyczaj czas potrzebny na przygotowanie przykrywki do dzbanka to kilka dni. Po jej wyciągnięciu z formy gipsowej surowa pokrywka ceramiczna na herbatę schnie 1-2 dni. Potem czekamy na wypełnienie pieca ceramicznego, bo wiadomo że nie wypalamy tylko i wyłącznie przykrywek ceramicznych, ale również inne przedmioty ceramiczne. Gdy cały piec ceramiczny wypełni się, zazwyczaj to 5-7 dni, wypalamy 8 godzin pokrywkę w temperaturze ok. 1100 stopni Celsjusza. W ten sposób przykrywka ceramiczna z naszego sklepu jest przygotowana do szkliwienia, czyli naniesienia koloru emalii ceramicznej. Teraz przykrywkę ceramiczną czeka jeszcze kolejny wypał w piecu ceramicznym. Po tym wypale pokrywka ceramiczna na dzbanek będzie gotowa do zapakowania i wysłania do Ciebie pod wskazany adres.

Skąd pomysł na robienie pokrywek ceramicznych do dzbanka lub czajnika?

Kupujemy sobie piękny czajnik na herbatę. Zaparzamy ulubiony napój, nalewamy i nagle spada przykrywka ceramiczna do dzbanka. Całe szczęście taka sytuacja ma rzadko miejsce. Niemniej jednak, mając już kilkuletnie doświadczenie w sprzedaży ceramicznych czajników, kubków na herbatę czy czarek ceramicznych do herbaty zauważyliśmy, że pewna liczba ich użytkowników, po jakimś czasie poszukuje sklepu gdzie można kupić przykrywkę ceramiczną do dzbanka czy czajnika ceramicznego.

W związku z tym, nie mogąc zdobyć u producenta brakujących części, zaczęliśmy sami je wytwarzać. Powstała forma i w razie rozbicia się przykrywki do czajnika, wystarczy zadzwonić do nas, napisać maila albo zamówić ją bezpośrednio na stronie sklepu smaksztuki.pl, wybrać kolor z próbnika i czekać aż ją zrobimy w naszej pracowni.

Czy istnieje możliwość zrobienia przykrywki ceramicznej pod wymiary dzbanka czy czajnika ceramicznego?

Osoby, które mają czajniki ceramiczne z przykrywkami o innym kształcie niż wykonywana w naszej pracowni ceramicznej, innej średnicy, innych parametrach, a chcące koniecznie użytkować swój ulubiony czajnik, mają trudniejsze zadanie do wykonania. Prosimy o dostarczenie do naszej pracowni ceramicznej przy ul. Kobierzyńskie 117 w Krakowie czajnika, do którego pokrywka została rozbita. Pozwoli to ocenić w jakim czasie i za jaką cenę uda się odtworzyć przykrywkę, która będzie pasować do Państwa czajnika.

Mamy też restauracje, bary sushi, czy innych miejsca, w których oprócz dobrego jedzenia, właściciele oferują też dobrą liściastą herbatę, serwowaną zazwyczaj w czajniczkach z przykrywką lub dzbankach z przykrywką ceramiczną. Naczynia te, z powodu częstego przenoszenia, pośpiechu czy nieuwagi, łatwo tracą ruchome elementy. Warto wtedy pomyśleć o zamówieniu u nas formy, w celu ułatwienia i przyspieszenia dorabiania na bieżąco pokrywek, które prędzej czy później stłuką się. 

Prosimy o kontakt z wyprzedzeniem, aby uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z presją czasu.

Jakie kolory pokrywek ceramicznych można zamówić w Waszej pracowni ceramicznej?

Możesz wskazać swój kolor pokrywki według próbnika kolorów zaprezentowanych na naszej stronie, zobacz TUTAJ >> Mamy sporo kolorów do wyboru. Szczególnie polecamy do wnętrza pokrywek szkliwa atestowane do kontaktu z żywnością, do wyboru: biały, przeźroczysty (wtedy wnętrze jest beżowe od koloru gliny), zieleń jasna, oraz z próbnika kolor zielony Z4, niebieski N1, niebieski N6, różowy R1, różowy B2.

Jakie pokrywki ceramiczne do herbaty można znaleźć w Waszym sklepie online?

Przykrywka do dzbanka ceramiczna NA ZAMÓWIENIE, kolor BEŻOWY, kolory do wyboru NA ZAMÓWIENIE >>

Pokrywka do dzbanka ceramiczna do czajnika NA ZAMÓWIENIE kolor BIAŁY, kolory do wyboru NA ZAMÓWIENIE >>

Przykrywka do czajnika ceramiczna NA ZAMÓWIENIE kolor CZARNY, kolory do wyboru NA ZAMÓWIENIE >>

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl