Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Jak wygląda u nas szkolenie specjalistyczne z tworzenia mydła glicerynowego metodą MELT and POUR?

0
Jak wygląda u nas szkolenie z produkcji mydła glicerynowego metodą MELT and POUR?

Ten artykuł służy przedstawieniu szczegółów szkolenia z wykonywania mydeł glicerynowych, które prowadzimy u nas w pracowni w Krakowie lub w miejscu zamawiającego szkolenie. Szkolenie dotyczy warsztatów robienia mydła metodą MELT and POUR i daje możliwość wykorzystania pozyskanej wiedzy i umiejętności w swoim rozwoju zawodowym związanym z produkcją mydła. Zachęcamy również do zapoznania się dokumentacją dotyczącą bazy glicerynowej używanej na naszych warsztatach mydlarskich.

Szkolenie jest zaplanowane na 4,5-5 godzin zegarowych. W przypadku prowadzenia szkolenia z dojazdem do miejsca zamawiającego szkolenie ze względu na wymogi epidemiczne COV-19 prosimy oszacować jaka będzie liczebność grupy uzależniając to od wielkości pomieszczenia. Na nasze działania potrzebujemy około 2-4 metry kwadratowe, reszta do obliczenia przez Państwa wg. bazy lokalowej, którą Państwo dysponują.

CZĘŚCI SZKOLENIA PRODUKCJA MYDŁA GLICERYNOWEGO z rozpisaniem czasu na każdą część: 

 1. Zasady bezpieczeństwa w czasie warsztatów mydlarskich 10 minut
 2. Baza glicerynowa: skład, właściwości, zastosowanie. 5 minut  
 3. Materiały i sprzęt do przygotowywania mydełek. Gdzie kupować bazę glicerynową i sprzęt.   15 minut
 4. Jak robić mydło metodą MELT and POUR? Technika mydlarska, którą stosujemy na warsztatach. 15 minut
 5. Przykładowe kompozycje zapachowe na bazie olejków eterycznych z informacjami o właściwościach olejków. 10 minut
 6. Linki do informacji o olejkach eterycznych. Omówienie linków 5 minut
 7. Blogi specjalistyczne o robieniu mydła. 5 minut

Przerwa po 1:05 na 10 minut

 1. Sposoby topienia bazy, mieszania z dodatkami, wykonywania i zdobienia mydełek 45 minut część teoretyczna
 2. Pakowanie i przechowywanie mydełek 15 minut część teoretyczna

Przerwa po 45 minutach na 10 minut

 1. Warsztaty (część praktyczna, ćwiczeniowa) wykonywania mydełek 1 godzina
 2. Pytania i odpowiedzi30 minut (w czasie zastygania mydełek)
 3. Pakowanie ozdobne mydełek przez uczestników 30 minut część praktyczna

Rozdanie certyfikatów 15 minut 

Oświadczenie do szkolenia z umiejętności artystycznych

Informujemy, że nie pracujemy w branży mydlarskiej, nie zajmujemy się wykonywaniem mydeł glicerynowych profesjonalnie ale amatorsko, mamy wiedzę i wykształcenie pedagogiczne i przekazujemy samodzielnie zdobytą wiedzę i umiejętności.  Mamy doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i warsztatów od roku 2003 roku w pracy indywidualnej i grupowej, również w ramach projektów unijnych.

Oświadczamy, że nie mamy wiedzy z zakresu analizy rynku pracy w kontekście zapotrzebowania na usługi mydlarskie lub produkty mydlarskie. Celem szkolenia jest zdobycie podstawowych umiejętności w zakresie najprostszej techniki mydlarskiej MELT and POUR, czyli stopić gotowe mydło, dodać olejki, płatki kwiatów, nadać kształt kompozycji, ładnie zapakować wykonane mydełka. Celem naszych szkoleń/warsztatów nie jest zdobycie umiejętności profesjonalnych, które pozwolą na rozwój zawodowy w tej dziedzinie. Celem warsztatów jest zdobycie PODSTAWOWEJ wiedzy i umiejętności oraz potem po warsztatach samodzielne wykorzystanie zdobytych informacji i umiejętności w dalszym rozwoju osobistym.

Pliki (2)

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl