Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Koło garncarskie jako podstawowe skojarzenie z ceramiką

0

Słowo ceramika, kojarzy się wielu osobom z kołem garncarskim. Wiąże się to z częstą obecnością koła garncarskiego, podstawowego narzędzia pracy garncarzy, na imprezach ludowych, kiermaszach, cepeliadach. Cudowna łatwość z jaką twórcy przekształcają bezkształtną masę gliny, w zgrabny i funkcjonalny kształt, zachwyca i inspiruje.

Bliższe zetknięcie z kołem garncarskim bywa źródłem zaskoczenia i frustracji dla początkujących. Nic dziwnego, ponieważ opanowanie zarówno koła jak i masy ceramicznej na nim się obracającej, można porównać do próby powożenia dzikimi rumakami. Nieubłagane siły fizyki - szczególnie siła odśrodkowa, sprawiają, że gruda gliny, im większa, tym bardziej - zdaje się żyć własnym życiem i wcale nie chce nas słuchać.

Rozpoczynając przygodę z kołem garncarskim trzeba się uzbroić w cierpliwość, wiele godzin czasu, zapas pokory i systematyczność. Ambicje polegające na chęci stworzenia wiekopomnego dzieła dobrze jest odłożyć na dalszy plan, albo w ogóle o nich zapomnieć.

Na naszych warsztatach ceramicznych nie uczę pracy z kołem garncarskim. Koło ceramiczne w warunkach domowych jest niepraktyczne, zajmuje dużo miejsca i brudzi. Metody, których uczymy na warsztatach ceramicznych nie wymagają specjalnych umiejętności, wielkiej ilości narzędzi i miejsca, a pozwalają na ulepienie w łatwy sposób wielu przedmiotów - poczynając od drobnej biżuterii ceramicznej, a kończąc na miskach, czajnikach, wielkich wazonach.

Osoba, która decyduje się na cykl warsztatów, kończy je z wiedzą i umiejętnościami pozwalającymi na wykonywanie przy zwykłym stole kuchennym pięknych prac. Ktoś, kto chce się zrelaksować i przy okazji stworzyć coś użytecznego i pięknego, nie potrzebuje wynajmować i wyposażać pracowni. 

Osoby zainteresowane zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych warsztatów ceramicznych w Krakowie i bonów prezentowych. Dla osób początkujących, czy to dorosłych czy dla dzieci, mamy w ofercie sklepu warsztaty ceramiczne w postaci pojedynczych zajęć czy całego cyklu.

Można też zrobić sobie prezent w postaci zestawu z gliną dla początkujących: zawiera glinę, podkładkę, foremkę do wycinania, szkliwa lub angoby i krótką instrukcję pracy z gliną w domu: https://www.smaksztuki.pl/pl/c/Zestawy-z-glina-kreatywne/180

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny 506 23 22 45 lub mailowy biuro@smaksztuki.pl.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl