Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Praktyczne sposoby jak umyć sitko do herbaty?

0

Jeśli masz sitko od herbaty, które lubisz i nie jest zniszczone, ale zaszło esencją herbacianą są sprawdzone sposoby na to, żeby było znowu czyste.

Próba sitka we wrzątku
Na początek, aby sprawdzić czy Twoje sitko jest naprawdę zaszło esencją herbacianą włóż je do kubka i bez dodawania liści – zalej wrzątkiem. Po 1-3 minuty wyciągnij sitko do herbaty i sprawdź kolor wody. Jeśli jest brązowa, szara itp. to znaczy, że Twoje sitko do herbaty wymaga szybko ratunku!
Pamiętaj, aby po zastosowaniu każdego opisanego sposobu zalać sitko wrzątkiem kilka razy, aby usunąć resztki użytych detergentów, chemikaliów z Twojego sitka - przed pierwszym parzeniem herbaty w umytym sitku.

Poniżej opiszemy zarówno znane i sprawdzone sposoby często wymienianym w różnych poradnikach jak użycie soku z cytryny, octu spirytusowego, sody, ale też sprytne sposoby na bardzo zabrudzone zaparzacze do herbaty.

Ręczne mycie zaparzacza do herbaty

Warto pamiętać, że po zastosowaniu każdego sposobu należy w sytuacji nadal widocznych zabrudzeń ręcznie doczyścić zaparzacz do herbaty gąbką z niewielką ilością płynu do mycia naczyń lub/i szczotką do paznokci. Szczególnie dotyczy to za zaparzaczy, które posiadają wiele rowków, w których nagromadziły się osady z esencji herbacianej.
Na samym końcu artykułu przeczytasz co robić, jeśli żaden z opisanych sposobów nie był wystarczający.

Sok z cytryny na zabrudzone sitko do herbaty

Weź pół cytryny, wyciśnij z niej sok, rozcieńcz z letnią wodą. Zanurz sitko w przygotowanej zaprawie z cytryny. Zostaw na godzinę. Jeśli sitko jest czyste to super, jeśli nadal pozostały zabrudzenia doczyść je ręcznie gąbką lub/i szczoteczką. Możesz też zastosować inny podany w tym artykule sposób.

Ocet spirytusowy na osady na zaparzaczu do herbaty

Zagotuj ok. 300 ml wody w rondelku, do wrzątku wlej 1/3 szklanki octu spirytusowego. Rób to ostrożnie, ponieważ to jest żrąca, kwaśna woda. Włóż powoli zaparzacz do rondelka. Pozostaw na 5 minut. Jeśli nie widzisz efektu włącz niewielki płomień pod rondelkiem i przez około 10 minut pod przykryciem gotuj zaparzacz do herbaty w wodzie z octem. Jeśli sitko jest czyste to świetnie, jeśli nadal pozostały zabrudzenia doczyść je ręcznie gąbką lub/i szczoteczką. Potem możesz też zastosować inny podany w tym artykule sposób.

Soda oczyszczona na wymycie brudnego sitka do herbaty

Jeden z najstarszych sposobów to użycie sody spożywczej do wymycia sitka. Do kubka wlej letnią wodę, dodaj 2-3 łyżki stołowe sody oczyszczonej. Włóż sitko do herbaty do tak przygotowanego roztworu i odłóż na godzinę. Jeśli sitko jest czyste to świetnie, jeśli nadal pozostały zabrudzenia umyj je ręcznie gąbką lub/i szczoteczką. Potem możesz też zastosować inny podany w tym artykule sposób.

Ostateczny sposób na wymycie brudnego zaparzacza do herbaty

Ostatecznym sposobem, który można zastosować, aby Twoje sitko do herbaty przejaśniało jest zastosowanie do wyboru: w domowych warunkach - tabletek do protez Corega Tabs, w warsztacie przy domu lub w ogrodzie – myjka ciśnieniowa typu Carcher.

Tabletki do protez Corega Tabs do mycia zaparzacza do herbaty

Kiedy już żaden z powyżej opisanych sposób nie działa, możesz skorzystać ze sprawdzonego sposobu mycia do czysta zaparzacza na herbatę. Możesz pojść do apteki i za około 2-3 zł. kupić 6 sztuk tabletek do protez Corega-Tabs. Nie śmiej się! Ten sposób naprawdę działa! Wystarczy ostudzić wrzątek do temperatury około 80 stopni Celsjusza i wrzucić 1 tabletkę Corega Tabs. Pozostaw sitko do herbaty w takim roztworze na około 10 minut. Potem wrzuć kolejną tabletkę jeśli efekt jest niezadowalający. Wypróbowaliśmy ten sposób u siebie w domu w Krakowie i z całą pewnością ręczymy, że daje świetne rezultaty. Na wyczyszczenie zaparzacza do herbaty Finum po około 2 latach użytkowania zużyliśmy 5 sztuk tabletek. Jednak efekt przeszedł wszelkie oczekiwania!!! Zaparzacz po tym zabiegu jest jak nowy.

Myjka ciśnieniowa typu Carcher na zabrudzone sitko do herbaty

Ten sposób jest trochę szalony, jednak działa. Jeśli wypróbowałeś, któreś z opisanych powyżej sposób, ale nadal nie uzyskałeś dobrego rezultatu i w Twoim ulubionym zaparzaczu na herbatę znajdują się brudne osady, drobinki, pył itp. to przyszedł czas na armatkę ciśnieniową w postaci myjki ciśnieniowej. Odradzamy stosowanie tej metody do zaparzaczy ceramicznych, bo łatwo mogą wypaść i stłuc się. Najlepsze do tego sposobu będą sitka ze stali szlachetnej na herbatę, z pojedynczej lub podwójnej siateczki. Tam gdzie zostały drobinki liści, pył z liści herbaty, osady esencji herbacianej w trudno dostępnych miejscach - wszędzie tam można zastosować wodę pod ciśnieniem z myjki ciśnieniowej.

Koniecznie umyj sitko do herbaty przed pierwszym użyciem sitka po zabiegach!

Pamiętaj, aby po zastosowaniu każdego opisanego sposobu wymycia sitka zalać je wodą i wrzątkiem kilka razy, aby usunąć resztki użytych detergentów, chemikaliów z Twojego sitka. W ten sposób będziesz mógł zaparzyć pyszną herbatę na kolejne miesiące i lata w swoim ulubionym sitku. W końcu po tylu zabiegach pielęgnacyjnych należy się odpoczynek przy dobrej herbacie!

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl