Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Przepisy na najlepszą czekoladę do picia w domu

0

Prawdziwa czekolada pitna nie wymaga wiele pracy, ale wymaga najwyższej jakości czekolady, aby jej smak został na długo w pamięci, a dodatkowo odżywiła nasz organizm. W tym artykule przedstawimy różne sposoby przygotowania czekolady pitnej w zależności od posiadanego sprzętu czyli od najprostszych do bardziej złożonych przepisów.

1. Czekolada pitna na szybko

Do przygotowania czekolady potrzebujemy: 120 ml mleka 3%, 50 gram czekolady belgijskiej w kaletkach np. mlecznej. Wsypujemy kaletki czekoladowe do kubka ceramicznego. Po zagotowaniu w rondelku mleka, wlewamy je do kubka z czekoladą. Mieszamy energicznie i GOTOWE!!! Prawda, że proste!?

2. Czekolada pitna ze spienionego mleka w shakerze ręcznym

Do przygotowania czekolady potrzebujemy: 120 ml mleka 3%, 50 gram czekolady belgijskiej w kaletkach np. mlecznej. Wsypujemy kaletki czekoladowe do kubka ceramicznego. Po zagotowaniu w rondelku mleka, wlewamy je do shakera i energicznie potrząsamy w celu utworzenia mlecznej pianki. Wlewamy wymieszane mleko do kubka z czekoladą. Mieszamy energicznie i GOTOWE!!! 

3. Czekolada pitna ze spienionego mleka przy pomocy spieniacza elektrycznego

Do przygotowania czekolady potrzebujemy: 120 ml mleka 3%, 50 gram czekolady belgijskiej w kaletkach np. mlecznej. Wsypujemy kaletki czekoladowe do kubka ceramicznego. Po zagotowaniu w rondelku mleka, wlewamy je do wąskiego naczynia i używając spieniacza elektrycznego robimy mleczną piankę. Wlewamy spienione mleko do kubka z czekoladą. Mieszamy energicznie i GOTOWE!!! 

4. Czekolada pitna ze spienionego mleka przy pomocy dyszy do spieniania mleka w ekspresie do kawy

Do przygotowania czekolady potrzebujemy: 120 ml mleka 3%, 50 gram czekolady belgijskiej w kaletkach np. mlecznej. Wsypujemy kaletki czekoladowe do kubka ceramicznego. Nalej zimne mleko do kubka o cienkich ściankach np. metalowy kubek z uchem lub szklanka z uchem. Używając dyszy do spieniania mleka w ekspresie do kawy podgrzewamy i równocześnie spieniamy mleko. Po otrzymaniu aksamitnej mlecznej pianki wlewamy spienione mleko do kubka z czekoladą. Mieszamy energicznie i GOTOWE!!! 

5. Czekolada pitna ze spienionego mleka przy pomocy indukcyjnego spieniacza do mleka

Do przygotowania czekolady potrzebujemy: 120 ml mleka 3%, 50 gram czekolady belgijskiej w kaletkach np. mlecznej. Wsypujemy kaletki czekoladowe do kubka ceramicznego. Nalej zimne mleko do spieniacza indukcyjnego do mleka. Urządzenie podgrzewa i równocześnie spienia mleko. Po otrzymaniu aksamitnej mlecznej pianki wlewamy spienione mleko do kubka z czekoladą. Mieszamy energicznie i GOTOWE!!!

Ważna uwaga - postaraj się spienić mleko tak, aby zostało trochę na dnie ciepłego niespienionego mleka, ponieważ jeśli zalejesz kaletki czekoladowe samą pianą proces rozpuszczania czekolady z pianą będzie utrudniony.

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl