Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Warsztaty ceramiczne to świetny pomysł na relaks

0

Od czego najlepiej zacząć w pracy z gliną? Z moich doświadczeń w prowadzeniu warsztatów ceramicznych dla dorosłych wynika, że należy zacząć od poznania gliny (masy ceramicznej), jej rodzajów i sposobów formowania, czyli techniki pracy z gliną. Wiele osób przychodząc do nas na zajęcia ceramiczne, zaczyna od wątpliwości co do swoich talentów i sprawności manualnej. Nie to jest najważniejsze.

Istnieje wiele metod pracy z gliną. Techniki te dają możliwości stworzenia rozmaitych przedmiotów, które mogą być i estetyczne i użyteczne. Najważniejsze co możemy zrobić od początku, to dać sobie czas na poznanie gliny i przyswoić kilka podstawowych zasad kształtowania masy ceramicznej.

Opanowanie podstaw pozwala na ulepienie przedmiotu, który będzie trwały, nie rozleci się po wyschnięciu, ani nie pęknie w trakcie wypału w piecu ceramicznym, choć i takie ewentualności należy brać pod uwagę. Bardzo rzadko się zdarza, żeby osoba pracująca z gliną według moich wskazówek, miała problemy natury technicznej. Opanowanie podstaw pozwala na rozwinięcie skrzydeł twórczych. Kiedy pewne nawyki wchodzą w krew, można spokojnie zastanowić się nad realizacją ambitniejszych planów. Czynności manualne wykonywane odruchowo, pozwalają na swobodniejsze działanie wyobraźni, prace stają się powoli coraz ładniejsze, dopracowane w szczegółach, przybywa w nich fantazji.

Jaki wpływ ma praca z gliną na człowieka?

Elementem, który zauważa i docenia od początku wiele osób stykających się pierwszy raz z gliną, jest jej relaksujące działanie. Może odzywa się w człowieku jakiś atawizm związany ściśle z bliskim kontaktem z ziemią, może element tworzenia czegoś z miękkiej materii, prawie błota? Człowiek tak bardzo pragnie kontaktu z naturą, że kształtowanie z ziemi, własnymi rękami konkretnej formy z gliny, przywraca radość i spokój. Ja sama bardzo doceniam ten aspekt. Po 10 latach doświadczeń z ceramiką, nie wyobrażam sobie porzucenia jej.Za każdym razem powstaje coś innego, nowego, świeżego. Patrząc na zdjęcia moich pierwszych prac i śledząc ich rozmaitość, sama się dziwię jak to jest możliwe.

Oprócz radości z dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami, doświadczam też radości obserwowania nieskończonej liczby odsłon formy nazywanej np. „kubkiem ceramicznym”. Pracując tą samą techniką, ucząc tych samych zasad, za każdym razem widzę inny efekt. Każda osoba, nawet nie mająca żadnych doświadczeń z gliną, tworzy przedmiot niepowtarzalny, naznaczony jej osobowością. Nieodmiennie mnie to zachwyca.

Osoby zainteresowane i chcące rozwijać się ucząc się pracy z gliną, zachęcamy do zapoznania się z ofertą  warsztatów ceramicznych , których formuła może zostać dopasowana do oczekiwań uczestnika. Dla osób początkujących, czy to dorosłych czy dla dzieci, oferujemy warsztaty ceramiczne w postaci pojedynczych zajęć czy całego cyklu.

Zachęcamy również do nabycia zestawu z gliną, idealnego pomysłu na prezent dla początkujących. Zestaw zawiera glinę, podkładkę, foremkę do wycinania, szkliwa lub angoby i krótką instrukcję postępowania z materiałem.

https://www.smaksztuki.pl/pl/c/Zestawy-z-glina-kreatywne/180

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny 506 23 22 45 lub mailowy biuro@smaksztuki.pl

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl