
Nasze warsztaty ceramiczne, zarówno pojedyncze (2 godzinne) jak i cykliczne (I i II stopień) są przeznaczone dla osób lubiących zajęcia manualne, uważających siebie za uzdolnione lub za zupełne beztalencia, dla zestresowanych, zmęczonych tempem życia, dla tych, którzy chcą poznać nowe techniki i możliwości i wreszcie dla tych, którzy szukają nowego pomysłu na życie, łącznie ze zmianą zawodu. Mamy zajęcia opracowane zarówno dla dzieci i dla dorosłych.
Jaki wiek uczestników warsztatów ceramiki w naszej pracowni?
Starsze dzieci podczas warsztatów ceramicznych zazwyczaj dobrze się bawią, wyciszają , poznają swoje możliwości, tworzą coś trwałego własnymi rękami.
Nastolatki i dorośli w każdym wieku, zainteresowani ceramiką, mogą ze względu na sprawność manualną i bardziej ukierunkowane, zdefiniowane potrzeby, odnieść największy pożytek z naszego cyklu warsztatów, podczas których poznają teoretycznie i praktycznie wiele różnych technik pracy z gliną.
Czas trwania warsztatów ceramicznych w Krakowie
Podczas każdych zajęć trwających przeciętnie 2 godziny zegarowe, uczestnik warsztatów ceramicznych poznaje poprzez własną pracę, jedną z technik pracy z gliną. Każda z tych technik jest nazwana, opisane są też możliwości jej wykorzystania w praktyce. Podczas pracy uczestnik poznaje w praktyce w jaki sposób postępować na kolejnych etapach konstrukcji przedmiotu, dostaje wskazówki dostosowane do wieku i potrzeb, ale zawsze gwarantujące uzyskanie trwałego efektu.
Poznane techniki formowania i zdobienia ceramiki
Podczas 8 do 16 zajęć, w zależności od tempa pracy i potrzeb uczestnika warsztatów ceramicznych, każda osoba ma szansę zapoznać się w teorii i praktyce z 8 do 16 sposobów konstruowania i zdobienia przedmiotów z gliny. Poznajemy też właściwości różnych rodzajów glin, materiały i narzędzia służące do kształtowania i zdobienia ceramiki, podstawowe informacje na temat wypału biskwitowego i ostrego.
Dla chętnych mamy też dodatkowe warsztaty ze szkliwienia ceramiki. Są to osobne zajęcia, które mają na celu wykończenie i przystosowanie do użytku np kuchennego naczyń ceramicznych. Poznajemy w ich trakcie różne rodzaje szkliw, farb majolikowych, technik szkliwienia itp.