Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Warsztaty ceramiczne w Krakowie w naszej pracowni ceramicznej

0
Warsztaty ceramiczne w Krakowie w naszej pracowni ceramicznej
Warsztaty ceramiczne po świetny pomysł na relaks. W związku ze sporym zainteresowaniem, jakim cieszą się warsztaty ceramiczne prowadzone w naszej pracowni ceramicznej w Krakowie Smaksztuki.pl, chcielibyśmy przybliżyć ich tematykę, przebieg i odpowiedzieć tym samym na pojawiające się pytania.
 
Dla kogo warsztaty ceramiczne w Krakowie?
Nasze warsztaty ceramiczne, zarówno pojedyncze (2 godzinne) jak i cykliczne (I i II stopień) są przeznaczone dla osób lubiących zajęcia manualne, uważających siebie za uzdolnione lub za zupełne beztalencia, dla zestresowanych, zmęczonych tempem życia, dla tych, którzy chcą poznać nowe techniki i możliwości i wreszcie dla tych, którzy szukają nowego pomysłu na życie, łącznie ze zmianą zawodu. Mamy zajęcia opracowane zarówno dla dzieci i dla dorosłych.
 
Jaki wiek uczestników warsztatów ceramiki w naszej pracowni?
Glina jest dobra dla wszystkich od 2 lat począwszy. Małe dzieci poprzez ugniatanie, rozrywanie, doklejanie przypadkowych kawałków masy ceramicznej ćwiczą ręce, usprawniają je, co jest wstępem do czynności manualnych bardziej skomplikowanych, w tym również świetnym przygotowaniem ręki do pisania.
Starsze dzieci podczas warsztatów ceramicznych zazwyczaj dobrze się bawią, wyciszają , poznają swoje możliwości, tworzą coś trwałego własnymi rękami.

Nastolatki i dorośli w każdym wieku, zainteresowani ceramiką, mogą ze względu na sprawność manualną i bardziej ukierunkowane, zdefiniowane potrzeby, odnieść największy pożytek z naszego cyklu warsztatów, podczas których poznają teoretycznie i praktycznie wiele różnych technik pracy z gliną. 
 
Czas trwania warsztatów ceramicznych w Krakowie
Podczas każdych zajęć trwających przeciętnie 2 godziny zegarowe, uczestnik warsztatów ceramicznych poznaje poprzez własną pracę, jedną z technik pracy z gliną. Każda z tych technik jest nazwana, opisane są też możliwości jej wykorzystania w praktyce. Podczas pracy uczestnik poznaje w praktyce w jaki sposób postępować na kolejnych etapach konstrukcji przedmiotu, dostaje wskazówki dostosowane do wieku i potrzeb, ale zawsze gwarantujące uzyskanie trwałego efektu.
 
Poznane techniki formowania i zdobienia ceramiki
Podczas 8 do 16 zajęć, w zależności od tempa pracy i potrzeb uczestnika warsztatów ceramicznych, każda osoba ma szansę zapoznać się w teorii i praktyce z 8 do 16 sposobów konstruowania i zdobienia przedmiotów z gliny. Poznajemy też właściwości różnych rodzajów glin, materiały i narzędzia służące do kształtowania i zdobienia ceramiki, podstawowe informacje na temat wypału biskwitowego i ostrego.

Dla chętnych mamy też dodatkowe warsztaty ze szkliwienia ceramiki. Są to osobne zajęcia, które mają na celu wykończenie i przystosowanie do użytku np kuchennego naczyń ceramicznych. Poznajemy w ich trakcie różne rodzaje szkliw, farb majolikowych, technik szkliwienia itp.
 
Na naszej stronie www.smaksztuki.pl możesz zamówić warsztaty ceramiczne do wyboru:
1. Urodziny ceramiczne dla dzieci LINK >>
2. Urodziny z ceramiką dla dorosłych LINK >>
3. Warsztaty ceramiczne 2 godzinne, jednorazowe LINK >>, 120 zł. od osoby
4. Warsztaty szkliwienia ceramiki 1 godzina LINK >>
5. Konsultacje ceramiczne, doradztwo w zakresie projektowania i wykonania przedmiotów ceramicznych LINK >>, 145 zł. za godzinę
6. CYKL warsztatów ceramicznych 8 spotkań (960 minut zajęć) LINK >>
7. CYKL warsztatów ceramicznych 16 spotkań (1920 minut zajęć) LINK >> 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl