Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Wieczór panieński z ceramiką i dobrą zabawą

0
Wieczór panieński z ceramiką i dobrą zabawą
Szukasz fajnego pomysłu na wieczór panieński w Krakowie? Cieszymy się, bo robimy już od kilku lat właśnie takie kameralne wieczory panieńskie w Krakowie na Ruczaju w naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki. Zastanawiasz się jak najlepiej uprzyjemnić przyszłej pannie młodej, Twojej przyjaciółce, ostatnie chwile w stanie panieńskim? W jaki sposób zająć ręce i dać wolność myślom i słowom? 
 
Warsztaty ceramiczne to świetny pomysł, bo dają przestrzeń, w której nawet w eleganckim stroju, możemy coś stworzyć z gliny, czyli z niczego, bez ubrudzenia się i w przyjaznej, kameralnej atmosferze herbaciarni w Krakowie na Ruczaju.
 
Dlaczego w eleganckim stroju?- bo to przecież uroczysta okazja.
Dlaczego nie ma obawy o kreacje?- ponieważ jest mnóstwo technik pracy z gliną, które brudzą tylko ręce.
 
Dlaczego warsztaty ceramiczne na wieczorze panieńskim? Glina daje olbrzymie możliwości kreacji i spożytkowania twórczej energii. Podczas dwóch godzin zegarowych można stworzyć ciekawy przedmiot ceramiczny,  który po wypaleniu stanie się "wieczną pamiątką" i będzie przypominał ten dzień.
Czasami warsztaty ceramiczne jako pomysł na wieczór panieński są nie tylko odskocznią od innych, ogranych już nieco sposobów spędzania czasu, ale wręcz szansą na urzeczywistnienie marzeń przyszłej panny młodej. Zdarzyło się nam już prowadzić zajęcia, na których powstały pamiątkowe kafle, a był to również pierwszy kafel głównej bohaterki wieczoru, która zrobiła z kafli doktorat, a po raz pierwszy miała okazję taki przedmiot stworzyć.
 
Na przebieg wieczoru panieńskiego z gliną składa się kilka elementów:
- wybór techniki ze względu na rodzaj przedmiotu jaki chcemy uzyskać
- wybór gliny (ze względu na kolor i właściwości)
- omówienie metody, pokaz i dyskretna pomoc przy pracy, kiedy to konieczne
 
Po zakończeniu pracy, ceramiczne przedmioty zostają do wyschnięcia i wypału w naszej pracowni. Po wypaleniu należy je odebrać. Istnieje też możliwość poszkliwienia i ponownego wypału prac. Szkliwienie jest dodatkową atrakcją lub usługą, w zależności od potrzeb.
 
Jak wspomniałam na początku, ceramika angażuje głównie ręce. W czasie tworzenia można swobodnie rozmawiać, przekąsić co nieco, czy też wznieść toast. Smak Sztuki zapewnia herbaty i kawy do wyboru. 
Lokal, w którym odbywają się warsztaty i imprezy okolicznościowe, jak urodziny, wieczory panieńskie, zajęcia integracyjne dla firm i inne, jest nieduży ale bardzo klimatyczny. Zapraszamy grupy do 12 osób.
 
W razie potrzeby prosimy o kontakt mailowy: biuro@smaksztuki.pl lub telefoniczny 502931131 i 506232 245.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl