Nasze doświadczenie

Trochę o historii firmy

To nasze początki: wszystko zaczęło się od narodzin pasji Bartłomieja Chodynia do Yerba Mate w 2007 roku a potem jego pracy w Stowarzyszeniu Entuzjastów Yerba Mate i Stowarzyszeniu Smaki Świata. Bartłomiej i Małgorzata spotkali się przypadkiem przy herbatach z afrodyzjakami na krakowskim Kazimierzu i zakochali się w sobie. To był rok 2009 rok. Każde z nich miało pasję już wcześniej, gdy się zakochali postanowili połączyć siły. Wspólnie wymyślili Smak Sztuki i idą przez życie razem, kiedyś działali w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości AIP jako pion Smaksztuki.pl, a potem gdy urośli założyli własną firmę.

Czego chciałbyś się jeszcze dowiedzieć o nas?

1. Cel i misja firmy
2. Kryteria jakości herbat i ziół
3. Jakie usługi wykonujemy?

4. Nasze doświadczenie w pakowaniu na zamówienie

Firma Smak Sztuki jest przedsiębiorstwem rodzinnym.

Prowadzimy działalność jako sklep internetowy i hurtownia wysokiej jakości herbat, kawy, ziół, ceramiki ręcznie robionej u nas no i oczywiście sklep z prezentami. Sam początek naszej pasji to rok 2007 roku, potem pogłębialiśmy doświadczenie w działalności sprzedażowej i usługowej poprzez:

1. Dostarczanie herbat, kaw, czekolad do picia do kawiarni, herbaciarni, cukierni i sklepów zielarskich.

2. Wykonywanie gadżetów z logo z herbatą, kawą, ziołami, herbatami owocowym.

3. Organizowanie eventów, degustacji herbat, degustacji yerba mate, degustacji czekolad dla firm, instytucji, osób prywatnych.

4. Organizowanie warsztatów ceramicznych dla firm, instytucji, osób prywatnych.

5. Organizowanie stoisk z herbatą, kawą, yerba mate, czekoladą w trakcie różnorodnych wydarzeń kulturalnych.

6. Wykonywanie na zamówienie przedmiotów ceramicznych dla firm, instytucji, osób prywatnych.

7. Wypał ceramiki na biskwit i ze szkliwami.
 

Poniżej możecie Państwo zapoznać się ze zdjęciami z niektórych naszych realizacji klikając w linki:

- Wykonywanie gadżetów/zestawów z logo z herbatą, kawą, ziołami, herbatami owocowym.

http://www.smaksztuki.pl/pl/i/Herbata-z-logo/37

Projekty etykiet z logo herbata z logo firmy

- Organizowanie eventów, degustacji herbat, degustacji yerba mate, degustacji czekolad dla firm, instytucji, osób prywatnych.

Herbata po chińsku - Zamek Królewski na WAWELU

W marcu 2011 w ramach "Wawelskich spotkań ze sztuką" mieliśmy możliwość ze Stowarzyszeniem SMAKI ŚWIATA dla młodzieży - podzielenia się baśnią o herbacie oraz zaprezentowania pokazu rytualnego parzenia herbaty Kung Fu Cha.

Degustacja herbaty po chińsku w herbaciarni Czajownia w Krakowie

W październiku 2010 w ramach ciekawego projektu "Podróże z herbatą" zrealizowaliśmy film i sesję zdjęć w stylowej herbaciarni Czajownia na krakowskim Kazimierzu. Odbyło się oczywiście parzeniu po chińsku Kung Fu Cha z udziałem ówczesnego właściciela Czajowni Ahmeda.

Degustacja czekolady belgijskiej z fontanny czekoladowej

W październiku 2014 w trakcie wernisażu prac plastycznych XXII konkursu "EKO i MY" zorganizowanego przez Radę Dzielnicy VIII Dębniki we współpracy z Centrum Kultury Ruczaj - kusiliśmy zaproszonych gości owocami w belgijskiej czekoladzie, pięknie płynącej w fontannie czekoladowej.

Degustacje najsłynniejszych ziół dla Muzeum Farmacji UJ

W maju 2014 w ramach Nocy Muzeów kolejny raz mieliśmy okazję przygotować dla spragnionych mieszkańców Krakowa wiele atrakcji związanych z naszą pasją do herbaty i ziół. W trakcie eventu zaparzyliśmy całe morze naparów ziołowych i wydaliśmy mnóstwo kubków pełnych ciepłej, aromatycznej herbaty ziołowej w wielu odmianach.

Degustacje herbat kwitnących dla MCK w Krakowie

W lipcu 2012 w ramach wystawy w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie przybliżyliśmy zaproszonym gościom herbaty białe i herbaty kwitnące. 

- Organizowanie warsztatów ceramicznych dla firm, instytucji, osób prywatnych oraz wernisaże ceramiczne.

Warsztaty malowania na porcelanie w JCC
W lipcu 2011 Małgorzata przeprowadziła bardzo udane i sympatycznie przyjęte przez uczestników, warsztaty malowania na porcelanie w Jewish Center Club w Krakowie.

Urodzinowe warsztaty ceramiczne
We wrześniu 2010 prowadziliśmy urodzinowe zabawy ceramiczne dla sporej gromadki dzieciaków, połączone z robieniem prezentów dla solenizanta i pokazem parzenia herbaty rozkwitającej.

Warsztaty ceramiczne dla Centrum Kultury Ruczaj 
W lipcu 2010, Małgorzata zorganizowała warsztaty ceramiczne z wielkim sukcesem! Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Mnóstwo radości przy tworzeniu dzieł sztuki sprawiło wszystkim wielkie uśmiechy na buzi!

Cykl wernisaży Małgorzaty Poraszki w Krakowie zatytułowany "Oblicza kobiety"
W sierpniu i wrześniu 2009 udało się nam z pomocą Stowarzyszenia SMAKI ŚWIATA w Krakowie zorganizować cykl wernisaży prac Małgorzaty oraz degustacje i pokazy parzenia herbaty

- Organizowanie stoisk z herbatą, kawą, yerba mate, czekoladą w trakcie różnorodnych wydarzeń kulturalnych.

Festiwal Podróżników 2011 - pokazy, degustacje, stoisko

W marcu 2010 roku mieliśmy okazję razem ze Stowarzyszeniem SMAKI ŚWIATA zorganizować pokazy rytualne i degustacje herbat świata w ramach Festiwalu Podróżników w Krakowie.

Nowy Chiński Rok 2011 - stoisko, degustacje, pokazy
W lutym 2011 zorganizowaliśmy w Auditorium Maximum stoisko z herbatami, pokazami parzenia herbaty po chińsku oraz mnóstwem degustacji. Mnóstwo wrażeń!!!

Ekotargi 2011 - stoisko z herbatami i ceramiką artystyczną

W styczniu 2011 zorganizowaliśmy w trakcie Ekotargów w Krakowie stoisko z herbatami i ceramiką artystyczną. Odbyły się też pokazy i degustacje herbat i Yerba Mate.

Stoisko w trakcie kiermaszu przedświątecznego - Kolanko 2010
W grudniu przed Bożym Narodzeniem wzięliśmy udział w kiermaszu zorganizowanym przez Fundację Magazyn Kultury w Pubie KOLANKO na krakowskim Kazimierzu. Mieliśmy mnóstwo kolorowych prezentów ceramicznych i herbacianych.

Festiwal CZYSTA JAZDA 2011 - stoisko i pokazy, degustacje
W marcu 2011 w trakcie sympatycznej ekologicznej imprezy, bez dymu i bez alkoholu, przeprowadziliśmy pokazy i degustacje rzadkich herbat na naszym stoisku.

Targi Rzeczy Wyjątkowych w Podgórzu 2010 
W lipcu 2010 roku uczestniczyliśmy w bardzo sympatycznej imprezie z herbatami, ceramiką oraz pokazami i degustacjami herbat na krakowskim Rynku Podgórskim.

- Wykonywanie na zamówienie przedmiotów ceramicznych dla firm, instytucji, osób prywatnych.

Wykonanie Pucharu dla organizacji PIWO.ORG
W maju Małgorzata wykonała rękodzieło dla Piwo.org , które zostało wręczone jako nagroda główna w konkursie o Puchar Piwo.org

Wykonanie trofeum dla zwycięzców w konkursie o Julianie Tuwimie

Co roku wykonujemy dla szkoły w Bielsku Białej trofeum ceramiczne tzw. rzeźbę ceramiczą Julka Tuwima. Cieszy się ona dużą sławą wśród uczniów szkoły w Bielsku, jest co rocznie wręczana jako nagroda za wynika dla najlepszych uczniów.

- Wypał ceramiki na biskwit i ze szkliwami.

Zdjęcia pieca ceramicznego z zawartością

Zdjęcia prezentują rzeźby ceramiczne, które Małgorzata tworzyła pod wpływem wewnętrznego impulsu. Potem odbył się wspaniały wernisaż z winem domowej roboty, ale to już zupełnie inna historia...

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl