Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Jak pachnie Dreamwood molekuła aromatyczna Firmenich - encyklopedia zapachu

0
Jak pachnie Dreamwood molekuła aromatyczna Firmenich - encyklopedia zapachu

Ze strony zagranicznego dostawcy surowców perfumeryjnych możemy dowiedzieć się, że molekuła  zapachowa Dreamwood to:

DREAMWOOD™ BAZA 184270 producent Firmenich
Typ zapachu: SYNTETYCZNY
CAS1: MIESZANKA 
Nazwa Chemiczna: MIESZANKA SUBSTANCJI AROMATYCZNYCH
Kraj pochodzenia: FRANCJA
Wygląd substancji: BEZBARWNA DO BLASOŻÓŁTEJ CIECZ
Zapach: DREWNIANY DRZEWNO SANDAŁOWE - SUCHY
Rodzina zapachów: DRZEWNY

Ale co to oznacza w praktyce? Dostawca w Polsce Pan Karol Jaśkowiak tak opisuje ten zapach na swojej stronie perfumiarz.com  :

Zapach: drzewny (drzewo sandałowe), szlachetny, ciepły, kremowy, gładki Baza

Dreamwood została zaprezentowana w lipcu 2020 roku. Jak to z reguły bywa w przypadku baz, jej budowa oparta jest na tzw molekułach "captive" (niedostępnych publicznie). Jedną z nich jest tytułowa molekuła o tajemniczej nazwie Dreamwood.

Co najważniejsze, baza ta przepięknie oddaje charakter zapachu naturalnego drzewa sandałowego. W czasach gdzie esencja z drzewa sandałowego jest droga i trudno dostępna, wartość tego typu kreacji jest nieoceniona."

Jednak analizując zapach Dreamwood można powiedzieć, że porównując go do zapachu olejku z naturalnego drzewa sandałowego jest zbliżony, ale bardziej wyrafinowany i aromatyczny. Olejek eteryczny z drzewa sandałowego z Australii, który analizuję od dłuższego czasu w naszej pracowni Smak Sztuki w Krakowie, ma zapach wyciszony i bardziej wytrawny. Z kolei zapach Dreamwood - zgadzam się z Panem Karolem Jaśkowiakiem - "pięknie oddaje charakter drzewa sandałowego" - jednak jest bardziej aromatyczny, głębszy i bardziej w nomenklaturze smaku - umami, jak piąty smak. Ostatnia dostawa Dreamwood od Pana Karola Jaśkowiaka dodatkowo, bardzo mile mnie zaskoczyła, bo była lekko przyprawowa, naprawdę niesamowicie aromatyczna, po prostu apetyczna, w porównaniu z poprzednią.

Producent tej molekuły aromatycznej firma Firmenich pisze na swojej stronie o Dreamwood w ten sposób: 

BAZA DREAMWOOD® czerpie inspirację z kultowego drzewa sandałowego Mysore, znanego również jako „drzewo królewskie” w dystrykcie Mysore w Karnatace w Indiach.

Drzewno-kremowe nuty, ciepłe nuty drzewa sandałowego uwydatniają się także dzięki naszym najlepszym molekułom drzewa sandałowego, z których część jest niepubliczna (captive).

ZASTOSOWANIE W PERFUMERII DREAMWOOD
Perfumy zaprojektowane z dużą ilością DREAMWOOD®, nadadzą każdemu zapachowi naturalności, imponującej trwałości, dodaje ciepło i kremowość.   Jest to tańsza alternatywa dla olejku eterycznego z drzewa sandałowego.  Dreamwood jest wynikiem ścisłej współpracy pomiędzy perfumiarzami Firmenich i specjalistami z Centrum Wiedzy o Naturalnych Składnikach.

https://www.firmenich.com/product/dreamwoodr-base-pe-184270-b

Zatem jak pachnie molekuła Dreamwood?

Jako zapach budujący piętro bazy Dreamwood pięknie nadaje głębi tworzonym perfumom. Można go ze świetnym skutkiem zastosować samodzielnie jako jedna nuta zapachowa w piętrze bazy, można oczywiście zbudować wokół niego inne zapachy, albo uzupełnić dosłownie kilkoma częściami warstwę bazową perfum, aby nadać szlachetnego wydźwięku kompozycji.

Przyjdź na warsztaty tworzenia perfum do naszej pracowni Smak Sztuki w Krakowie i poczuj zapach Dreamwood.

Mówi Bartłomiej Chodyń - mam marzenie, aby nasza internetowa "Encyklopedia zapachów", stała się Twoją inspiracją w poszukiwaniu ulubionych perfum i nut zapachowych. 

Jednak moje marzenie sięga jeszcze dalej, chcę aby jak najwięcej osób szukając informacji w Internecie w Polsce znalazło rzetelną wiedzę o danym zapachu i opis tego zapachu. Chciałbym również opisywać zapachy, które nie są dostępne w naszej pracowni Smak Sztuki. Według mnie brakuje takich informacji, a jeśli są to są bardzo rozproszone i szczątkowe.

Jeśli lubisz lub nawet kochasz zapachy zwracam się do Ciebie z zaproszeniem do współpracy - proszę wspólnie twórzmy "Encyklopedię zapachów". Co Ty na to? Kontakt mailowy biuro@smaksztuki.pl

Warsztaty robienia perfum w Smak Sztuki możesz zakupić pod poniższymi linkami, zwracamy uwagę, że mamy spory wybór warsztatów komponowania perfum w zależności od tego jak skoncentrowane perfumy chcesz wykonać, ważność kuponu na warsztaty to 1 rok:

1. Warsztaty tworzenia perfum WODA TOALETOWA >>

2. Warsztaty komponowania perfumy WODA PERFUMOWANA >>

3. Warsztaty robienia perfum EKSTRAKT PERFUM >>

4. Warsztaty robienia perfum WODA KWIATOWA lub KOLOŃSKA >>

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl