Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Jak rozpocząć swoją przygodę z piciem Yerba Mate

0
Jak rozpocząć swoją przygodę z piciem Yerba Mate

Yerba Mate stała się popularna w Polsce głównie dzięki programowi Wojciecha Cejrowskiego „Po mojemu”. Dziennikarz popijał w nim namiętnie yerba mate i zachwalał jej właściwości.

Dla kogo yerba mate?
Dla wszystkich tych, którzy z różnych względów nie mogą pić kawy a poszukują jej naturalnych odpowiedników. Yerba jest również dla tych, którzy lubią coś sączyć przez cały dzień.

Co daje yerba mate green?
Picie yerba mate pobudza mózg, oczyszcza organizm (usuwa toksyny), polepsza trawienie, pomaga w walce ze stresem, niweluje bezsenność, wzmacnia włosy, skórę i paznokcie.
Ponad to, yerba mate green zawiera wiele cennych dla nas minerałów i witamin jak choćby: magnez, cynk, potas, chrom, witaminy z grupy B, witaminę A, C, H i PP.

Skoro wiemy jak fantastyczne właściwości oferuje picie yerba mate, jak zacząć?

Jak prawidłowo przyrządzić yerba mate?

Do prawidłowego zaparzenia yerba mate potrzebujemy:
bombillę, tykwę lub matero no i oczywiście yerba mate.
Do wyparzonej tykwy/matero wsypujemy do wysokości 1/3 yerba mate lub w zależności od Twoich upodobań nieco mniej lub więcej suszu. Do matero wkładamy bombillę. Do termosu wlewamy przegotowaną wodę w temperaturze ok. 80 stopni. czyli 3-4 minuty po zagotowaniu. Zalewamy nasz susz i chwilę odczekujemy. To pierwsze zalanie, nosi nazwę Santo Tomas-Święty Tomasz. Jak się okaże, yerba szybko wchłonie wlaną wodę. Dolewamy wtedy z termosu wody na kilka łyków i delikatnie wciągamy napar przez bombillę i ponownie dolewamy wody i dalej sączymy.

Kiedy tylko przyjdzie nam ochota na napicie się yerby, wystarczy z termosu dolać do suszu wody i cieszyć się smakiem pysznej yerba mate green.

Jeśli nie jesteś pewien czy yerba mate jest dla Ciebie, czy jej smak > przypadnie Ci do gustu, zaopatrz się jedynie w bombillę. To wydatek kilkunastu  złotych a pozwoli Ci na sprawdzenie prawdziwego smaku yerby. Jeśli nie zasmakujesz w piciu yerba mate, zakup tykwy czy matero może okazać się zbędnym wydatkiem.

Dla początkujących polecamy w szczególności gatunki yerby grubo kruszone (Amanda Despalada w niebieskim opakowaniu lub mieszanki yerba mate np. Gruszka Jabłko), gdyż nie mają takiej mocy i intensywności specyficznego smaku jak yerba drobno kruszona.
Jeśli w ogóle nie chcemy parzyć yerba mate tradycyjnie można zaparzyć ją jak herbatę na sitku zalewając koniecznie ostudzoną wodą. Nie jest to polecany sposób parzenia, jednak dla początkujących, chcących jedynie zapoznać się ze smakiem, wystarczy.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl