Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Kora lapacho co to takiego?

0
Kora lapacho co to takiego?

Podstawowe wiadomości o korze Lapacho możecie Państwo znaleźć w linku: https://www.smaksztuki.pl/pl/p/Kora-Lapacho-200-g-50-g-GRATIS-/292

Pomysł napisania tego artykułu zrodził się z doświadczenia bezradności wielu osób, w obliczu rozmaitych problemów skórnych. Kiedy pojawia się na skórze wyprysk, liszaj, plama, której do tej pory nie było, zazwyczaj sięgamy po maści, płyny, odkażacze, napary ziół, które mamy pod ręką, a kiedy te nie działają udajemy się do dermatologa. Dermatolog zazwyczaj działa metodą prób i błędów. Z kilku doświadczeń własnych i z cudzych relacji wiem, że często przede wszystkim błędów. Skuteczną i szybką metodą zwalczającą objawy problemu są maści sterydowe. Skóra zaczyna wyglądać jak dawniej, problem polega na tym, że taka maść likwiduje skutek a nie przyczynę problemu i do tego osłabia strukturę skóry. Sterydy to hormony, a hormony to substancje, których ilość w organizmie powinna być ściśle określona, w homeostazie z całym ciałem, inaczej może zaburzyć różne jego funkcje. Niestety nikt nie robi nam badań przed i po zastosowaniu kuracji hormonalnych, nie tylko sterydowych, ale to temat na inną opowieść.

W medycynie chińskiej istnieje przekonanie, że lepiej kiedy choroba ujawnia się na skórze, niż wewnątrz ciała. Jest w tym dużo racji, jeśli rzeczywiście tak działa mechanizm ujawniania się zagrożeń chorobowych. Łatwiej przecież zauważyć objaw na skórze, niż wewnątrz, chyba że choroba daje objawy bólowe. Cieszmy się zatem i spróbujmy rozwiązać problem przy pomocy kory lapacho.

Dlaczego kora lapacho ma działanie przeciwzapalne? Z informacji podanych w wielu źródłach naukowych można dowiedzieć się, że wywar z kory zabija wiele drobnoustrojów chorobotwórczych. Wywar ten jest tak skuteczny w walce z rozmnażającymi się komórkami, że przestrzega się kobiety w ciąży przed jego stosowaniem. Jest to logiczne, ponieważ rozwijające się maleństwo bardzo szybko przyrasta, różnicuje swoje ciało i różne jego funkcje, a dzieje się to przez bardzo gwałtowny podział komórek. Jeśli tak, możemy być spokojni i przystąpić do niszczenia chorobotwórczych ustrojów od wewnątrz i w postaci okładów z wywaru z kory lapacho na skórę.

Jak zrobić wywar z kory lapacho?

Wywar sporządzamy dając 10 g kory do pól litra wody i gotując na wolnym ogniu pod przykryciem przez 10 minut. Wywar ten wypijamy, część możemy użyć również do nasączenia kawałka materiału, płatka kosmetycznego i położenia na zmienionej chorobowo skórze. Taki okład trzymamy tak długo, jak pozwoli na to cierpliwość., można taki okład również umocować plastrami, aby nie przeszkadzał w czynnościach dnia codziennego. Zamiast samego naparu, można do zmienionej chorobowo skóry przyłożyć wygotowane kawałki kory lapacho. Podstawowym problemem w stosowaniu tej metody jest nasza niecierpliwość i chęć uzyskiwania efektów natychmiastowo. Aby pocieszyć i dodać otuchy niecierpliwcom, mogę podzielić się własnym doświadczeniem wyleczenia co najmniej dwa razy zaczerwienionej, szorstkiej zmiany skórnej, do tego powiększającej się, z którą maści dermatologa nie dawały sobie rady, właśnie za pomocą okładów i picia wywarów z kory lapacho.

Czy atopowe zapalenie skóry można leczyć lapacho?

Innym zastosowaniem dla bardzo poważnych problemów, jakimi jest walka z atopowym zapaleniem skóry jest stosowanie z powodzeniem wywaru kory lapacho. Klientka, która zamawiała duże ilości tego zioła powiedziała, że zarówno ona jak i jej brat leczą się z powodzeniem pijąc wywar z kory lapacho. 

Jak zawsze w przypadku stosowania mocno działających specyfików, należy od czasu do czasu, przy dłuższym stosowaniu pozwolić organizmowi odpocząć. Zazwyczaj po 2 miesiącach intensywnej kuracji robimy miesiąc przerwy.

Pau d’arco, herbatę Inków polecić można również w przypadkach, gdy chcesz wzmocnić swoją odporność w okresach osłabienia. Zwolennicy lapacho uważają, że napój pomaga również w kuracji nowotworowej i w leczeniu różnego rodzaju alergii.

W lapacho znajduje się około 20 substancji aktywnych a każda z nich dobroczynnie wpływa na organizm. Zawiera również sporo mikroelementów, m.in. cynk, wapń, magnez, mangan. Wywar ten pomaga w oczyszczaniu organizmu ze zbędnych toksyn, zalecana jest także w przypadkach chorób żołądka, infekcji  grzybiczych i pasożytniczych.

W naszym sklepie online znajdziesz kilka różnych wielkości opakowań kory lapacho:

1. Kora lapacho 100 gram LINK >>

2. Kora lapacho 200 + 50 gram GRATIS LINK >>

3. Kora lapacho 1 kg LINK >>

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl