Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

W jaki sposób używać fusów i naparu z herbaty w domu?

0
W jaki sposób używać fusów i naparu z herbaty w domu?

Zwykle parzymy herbatę 2-3 krotnie i zaparzone liście herbaty, wyrzucamy do śmietnika. Jak się okazuje, zaparzone już wielokrotnie liście, mogą nam się jeszcze przydać do wielu rzeczy.

Lubisz delektować się czarną herbatą? Jeśli nie używasz do jej picia cukru, podlewaj  swoje paprocie naparem herbaty 3-4 razy w miesiącu. Zapewni Ci to piękny kolor roślin, oraz je wzmocni. Podobnie zadziała nawóz z samych fusów czarnej herbaty.

Dzięki fusom, a nawet zużytym torebkom herbaty - rozłożonym wokół różanych krzewów, nasze róże odżyją i nabiorą mocniejszych kolorów. Dzieje się tak dzięki związkom zawartym w herbacie (tanina, garbniki itd.), które przy każdym podlaniu krzewów różanych, będą uwalniane do gleby.

Liście herbaty zawinięte w szmatkę (może być nawet skarpetka czy pończocha), doskonale pochłaniają brzydkie zapachy czy wilgoć. Warto je rozłożyć w szafkach a nawet wsadzić do butów.

Napar herbaty z trzeciego lub więcej zaparzenia, idealnie sprawdzi się jako środek do mycia okien czy mycia luster.  Naparem lub liśćmi zawiniętymi w szmatkę przecieramy szklaną powierzchnię a potem ją wycieramy bawełnianą szmatką. W ten sposób unikniemy śladu smug.

Fusy z zaparzonej herbaty zawinięte w gazę lub też torebki po herbacie (uwaga, żeby były jedynie lekko ciepłe a nie gorące) kładziemy na powieki. Dzięki temu nasze oczy odpoczną , pozbędziemy się suchości czy zaczerwienienia.

W czasie kąpieli do wanny warto wrzucić kilka torebek z herbatą (polecamy zieloną, gdyż świetnie relaksuje). Dzięki temu nasza skóra będzie lepiej odżywiona a w łazience będzie unosił się piękny, herbaciany zapach.

Zwilżoną herbatą bawełnianą ściereczką można przemywać wszelkiego rodzaju srebrną biżuterię czy sztućce. Zawarta w herbacie teina, zapobiegnie powstawaniu rdzy.

Kroiłaś cebulę czy oprawiałaś rybę? Brzydki zapach z dłoni, deski czy noża szybko usuniesz przecierając je mokrymi jeszcze fusami herbaty.

Przesadzając kwiaty, na dno doniczki nad warstwę drenażu wsyp zużyte liście herbaty lub połóż kilka torebek herbaty ekspresowej. Taka warstwa izolacji zapobiegnie szybkiemu wysychaniu ziemi w kwiatach.

Napar z herbaty to doskonały barwnik jaki możemy użyć zarówno w kuchni (możemy na Wielkanoc barwić ugotowane jajka) czy też w rękodziele (barwienie-postarzanie papieru)

Zatem kiedy następnym razem będziesz pić swoją ulubioną herbatę, nie wyrzucaj liści, tylko użyj je w dowolny sposób - to praktyczne i ekologiczne!

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl