Kategorie blog
Artykuły
Na czym polegają warsztaty ceramiczne w Krakowie w Smak Sztuki?

W naszej pracowni ceramicznej Smak Sztuki przy ul. Kobierzyńskiej 117 a w Krakowie, proponujemy rozbudowany i elastyczny program zajęć dla osób chcących nauczyć się technik pracy z gliną. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwalają na samodzielne posługiwanie się nimi w warunkach domowych. Można je wykorzystać do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, biżuterii, dekorów i do wielu zabaw z dziećmi. Nie ma czasu cenniejszego, niż ten spędzony razem, a nasze kursy rozszerzają wachlarz Państwa możliwości. Zapraszamy.

Herbata a ciąża

Okres ciąży to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety. Już na początku ciąży, przyszła mama dostaje długą listę rzeczy, które nie są dla niej i dla powstającego w niej nowego organizmu wskazane. Co jednak z herbatą, którą również znajdziemy na niektórych listach produktów zakazanych dla przyszłych matek?...

Szkolenie o herbatach to dobry pomysł na początku działalności

0
Szkolenie o herbatach to dobry pomysł na początku działalności

Jeśli planujesz otwarcie sklepu z herbatami stacjonarnego lub internetowego,  zachęcamy do przeczytania tego artykułu. Ten artykuł ma na celu opisanie szczegółowo czego możecie dowiedzieć się o herbacie w trakcie szkolenia, które oferujemy w ramach współpracy. Szkolenie trwa 3 godziny i prowadzimy je u nas w Krakowie lub poprzez Skype'a, dla osób spoza Krakowa.

Po co szkolenie o herbatach?

Szczególnie na początku nowej działalności warto skorzystać z doświadczenia i wypracowanego tzw. KNOW-HOW, aby ograniczyć ryzyko otwieranej działalności do minimum. Każda branża posiada swoją specyfikę i wiele różnych zagrożeń, które należy przewidzieć na początku, aby utrzymać się w branży. Możemy rozróżnić dwa podstawowe pomysły na biznes związany z herbatą:

- sklep stacjonarny z herbatami

- sklep internetowy z herbatą.

Te dwa typy działalności wymagają odrębnego podejścia i zaplanowania odpowiednich działań.

W związku z tym, że mamy wieloletnie doświadczenie w obydwu powyższych formach działalności podczas szkolenia,  przekażemy Ci cenne  wskazówki dotyczące specyfiki działania sklepu internetowego lub sklepu stacjonarnego.

Największą część szkolenia zajmie w związku z planowaną przykładowo: sprzedażą herbat i kaw w lokalu - prezentacja różnych sposobów parzenia herbat i kaw oraz wskazania najbardziej dogodnych i ekonomicznych rozwiązań. W razie potrzeby przekażemy odpowiednie kontakty do osób, z którymi wiele lat współpracujemy, dzięki czemu będziecie mogli bez ryzyka podjąć odpowiednie decyzje o inwestowaniu pieniędzy w sprawdzone rozwiązania. Oferujemy:

- polecenie sprawdzonej firmy do marketingu internetowego

- polecenie sprawdzonej firmy specjalizującej się w przygotowaniu dokumentacji dla Sanepidu

- polecenie sprawdzonej firmy specjalizującej się w dzierżawie ekspresów do kawy

- polecenie sprawdzonych firm współpracujących ze sklepami internetowymi w zakresie taniego nadawania przesyłek

- polecenie sprawdzonych firm specjalizujących się w promowaniu lokali poprzez sprzedaż tzw. bonów upominkowych, voucherów

- polecenie sprawdzonej ceramiki tzw. szkła do lokalu

- polecenie sprawdzonej firmy zajmującej się księgowością online.

Każda z polecanych firm działa na rynku już wiele lat. Firmy te możemy polecić nie tylko dlatego, że współpraca z nimi jest sprawdzona, ale również ekonomiczna. W zależności od potrzeb można z naszymi Partnerami wypracować indywidualne rozwiązania.

 

Po co przygotowywać dokumentację dla Sanepidu poprzez firmę zewnętrzną?

W przypadku planowania otwarcia sklepu z herbatą i kawą warto podjąć decyzję o kontakcie nie tylko z projektantem czy architektem wnętrz, ale również z firmą specjalizującą się w otwieraniu lokali, które wymagają zatwierdzenia Sanepidu. Wymagania dotyczące lokalu z herbatą u nas w Polsce, są dosyć wysokie. Dodatkowo trudnością jest niejednolita interpretacja przepisów przez urzędników Sanepidu, w zależności od powiatu czy województwa. W związku z tym warto zaplanować wyposażenie lokalu pod kątem przepisów zgodnie z praktyką. Właśnie te wskazówki praktyczne przekazuje firma, z którą współpracujemy. Są to ekonomiczne i sprawdzone rozwiązania, które zaprocentują w Państwa działalności spokojnym przyjęciem pracownika Sanepidu w lokalu. Mogą Państwo uniknąć takich działań jak: zrywanie podłogi, nanoszenie farby o specjalnym ateście czy innych dramatycznych czynności, które wiązałyby się z dodatkowymi kosztami w zakresie materiałów i pracy osób zatrudnionych.

Jakie tematy poruszymy w czasie szkolenia o herbacie?

Szkolenie możemy przeprowadzić stacjonarnie w Krakowie lub poprzez Skype'a.

W przypadku opcji poprzez Skype'a przesyłamy przed rozpoczęciem szkolenia pakiet próbek herbat, które będziemy parzyć równocześnie przed ekranem komputera. Warto mieć komputer przenośny z kamerką, dzięki temu będzie nam łatwiej przeprowadzić szkolenie w Twojej kuchni.

W przypadku szkolenia u nas w Krakowie, prosimy o punktualne przybycie i zarezerwowanie 3 godzin na szkolenie.

W mailu, w którym będziemy ustalać miejsce i termin szkolenia - warto zawrzeć szczegółową wizję swojego biznesu.  Dzięki temu, prowadząc szkolenie będziemy mogli je sprofilować pod kątem specyfiki Twojej działalności, wskazując różne kierunki, konieczne do opracowania przed rozpoczęciem działalności. Często w trakcie szkolenia wskazujemy możliwe kierunki rozwoju, o których być może jeszcze nie pomyślałeś, a które w realny sposób przekładają się na zysk.

Pierwsza część szkolenia to szkolenie z zakresu:

1. Opis botanicznych herbaty szlachetnej

2. Najsłynniejsze herbaty i miejsce ich występowania

3. Sześć wielkich rodzajów herbaty i sposoby ich produkcji

4. Trzy temperatury wody a przygotowanie herbaty

5. Sposoby oczyszczania wody

6. Skład i właściwości naparu herbacianego

7. Leczenie herbatą - jakie herbaty na jakie schorzenia

8. Przechowywanie herbaty i jej pakowanie

9. Wybór ceramiki do przygotowania herbaty w lokalu

10. Przedstawienie różnych zestawów ceramiki do picia herbaty, do picia Yerba Mate, do picia herbat kwitnących

W drugiej części szkolenia odbędą się:

- degustacje różnych gatunków herbat 

- prezentacje różnych rozwiązań parzenia herbaty w lokalu z herbatą

- degustacje herbat z elementami profesjonalnych wskazówek dotyczących oceny jakości suszu herbacianego

- (opcjonalnie) przedstawienie różnych zestawów herbat Smaczna Paczka i możliwości dotarcia do klientów firmowych

- (opcjonalnie) przedstawienie różnych torebek do pakowania herbaty i możliwości pozyskiwania klientów firmowych.

 

Jak skorzystać ze szkolenia o herbatach?

Oferujemy szkolenie dla właścicieli firm i ich pracowników w ramach dłuższej współpracy. Prosimy o ustalanie terminu szkolenia minimum 2 tygodnie przed planowanym terminem szkolenia.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego, szczegóły po kliknięciu w zakładkę KONTAKT.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz wiedzieć pierwszy o nowościach i promocjach w sklepie?
Chcę otrzymywać E-mail Newsletter. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z

polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl